'Mikołajowe Metamorfozy' na głowach i twarzach niepełnosprawnych

Redakcja
Pomysł przeprowadzenia "Mikołajowych Metamorfoz" na głowach i twarzach został znakomicie przyjęty przez niepełnosprawnych.
Pomysł przeprowadzenia "Mikołajowych Metamorfoz" na głowach i twarzach został znakomicie przyjęty przez niepełnosprawnych. Sławomir Mielnik
Około 60 niepełnosprawnych osób skorzystało z fachowych zabiegów fryzjerskich i kosmetycznych, które przeprowadzili uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu.

Akcja odbyła się dziś w Ośrodku Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej przy ul. Mielęckiego w Opolu.

Pomysł przeprowadzenia "Mikołajowych Metamorfoz" na głowach i twarzach został znakomicie przyjęty przez niepełnosprawnych.

Było strzyżenie damskie i męskie, układanie włosów wedle uznania, w tym modne ostatnio upięcia i sploty dla pań oraz makijaż.

Z początkowej grupy ok. 30 osób preferujących drobne zmiany w wyglądzie, z godziny na godzinę zrobiło się przeszło 60 osób, a kolejni chętni wciąż się pojawiali, choć sala pękała już w szwach.

- Po naradach z panią fryzjerką zdecydowałam się na podcięcie włosów i loki spiralne. Do tego zrobiono mi makijaż. Czuję się piękna - mówiła nam dziś Katarzyna Kotlarz, która skorzystała z "Mikołajowych Metamorfoz".

- Na pomysł przeprowadzenia takiej akcji wpadłam przy okazji Dnia Wolontariatu, który obchodzimy w szkole oraz zbliżającego się Mikołaja - mówi Sylwia Nowogrodzka, nauczycielka z ZSZ im. Stanisława Staszica w Opolu, główna inicjatorka zabawy. - Razem z moimi uczennicami z klas drugich proponujemy tu dziś najnowsze trendy w fryzjerstwie. One mogą się sprawdzić, a niepełnosprawni dostali wiele frajdy, niektóre panie mają dziś swój pierwszy profesjonalny makijaż - zaznacza Sylwia Nowogrodzka.

O wspaniałym wpływie tego typu inicjatyw na niepełnosprawnych mówi Grażyna Kląskała, terapeutka z warsztatów terapii zajęciowej w Ośrodku Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej.

- Wszyscy oni mają dziś wyborne samopoczucie i większość jest otwarta na eksperymenty w wyglądzie. Poprzez nawet małe zmiany w wizerunku nabierają pewności siebie i odkrywają swoją urodę na nowo - tłumaczyła Grażyna Kląskała.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska