Modelarze z Dobrodzienia mistrzami Polski

Barbara Brylka
Na Mistrzostwach Polski Modelarzy klas NS w Dębowcu koło Cieszyna zawodnicy z Dobrodzienia potwierdzili swoją klasę. Przywieźli worek medali. Zaraz za nimi uplasowali się zawodnicy z Zawadzkiego.

(fot. Barbara Brylka )

Dobrodzieńscy modelarze w klasyfikacji drużynowej zdobyli złoty medal z ogromną przewagą. Zebrali 1340 punktów, wyprzedzając srebrnego medalistę aż o 490 punktów.

Drugie miejsce zajęła kolejna nasza drużyna, modelarze z Zawadzkiego (850 pkt), a trzecie miejsce zdobył Goleniów (810 pkt).

To kolejny sukces modelarzy z Dobrodzienia w tym roku. Zdobyli już puchar dla najlepszej drużyny w Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w Rudzie Śląskiej i w Warmińsko-Mazurskich Mistrzostwach Modeli Pływających w Ełku.

Indywidualne tytuły mistrza Polski zdobyło ponadto aż czterech modelarzy z Dobrodzienia: Beniamin Brylka, Damian Ochman, Krystian Brylka i Karol Siejka .

Wojciech Siejka, Krystian Brylka, Karol Siejka wywalczyli tytuł I wicemistrza Polski, a Beniamin Brylka zdobył również tytuł II wicemistrza Polski w jednej z kategorii.

Komandor Sekcji NS Barbara Pieczka wręczyła puchary Polski dla najlepszych zawodników w sezonie 2011 roku.

Puchar zdobyło aż 4 zawodników z Dobrodzienia: Damian Ochman, Karol Siejka, Benijamin Brylka i Krystian Brylka.

Zawody rozgrywano w Żabim Kraju. Tak nazywane są okolice Dębowca, gdzie stawy zajmują aż 237 hektarów.