Modernizacja i rozbudowa dwóch opolskich szpitali za ponad 11, 4 mln zł. Powstanie nowa izba przyjęć, rozbudowane zostaną oddziały

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Dyrektorzy szpitali podpisali umowę o partnerstwie przy realizacji tego projektu.
Dyrektorzy szpitali podpisali umowę o partnerstwie przy realizacji tego projektu. archiwum Szpitala Wojewódzkiego w Opolu
W nowych i unowocześnionych obiektach Szpitala Wojewódzkiego w Opolu i Opolskiego Centrum Onkologii mają być leczeni pacjenci z chorobami cywilizacyjnymi, w tym - nowotworami złośliwymi.

Rozbudowa pawilonu diagnostyczno-zabiegowego dla potrzeb ambulatoryjnej hematologii i modernizacja zakładu diagnostyki laboratoryjnej Szpitala Wojewódzkiego w Opolu oraz budowa nowej izby przyjęć i modernizacja oddziału chirurgii onkologicznej i ginekologii onkologicznej w Opolskim Centrum Onkologii - to tylko niektóre z inwestycji, które będą realizowane w ramach umowy partnerstwa pomiędzy dwoma sąsiadującymi z sobą opolskimi szpitalami: wojewódzkim i onkologicznym.

Jej celem ma być podniesienie wydajności leczenia chorób cywilizacyjnych, w tym nowotworów złośliwych.

W ramach projektu w Centrum Onkologii w Opolu powstanie nowa Izba Przyjęć, zmodernizowane i powiększone zostaną także oddziały chirurgii onkologicznej i ginekologii onkologicznej.

W Szpitalu Wojewódzkim natomiast wybudowany zostanie łącznik między głównym gmachem a budynkiem oddziału chorób zakaźnych. Łącznik będzie służył bezpiecznemu i sprawnemu transportowi pacjentów do pracowni diagnostycznych i innych oddziałów Szpitala Wojewódzkiego w Opolu (m.in. na konsultacje). Ponieważ szpitalne oddziały mieszczą się różnych budynkach – aktualnie trzeba w tym celu używać karetek.

W zmodernizowanym i dostosowanym dla potrzeb osób niepełnosprawnych zakładzie diagnostyki laboratoryjnej pojawi się większa poczekalnia z systemem rejestracji biletowej oraz pięć nowoczesnych punktów pobrań materiałów do badań.

Plany przewidują także rozbudowę pawilonu diagnostyczno-zabiegowego Szpitala Wojewódzkiego w Opolu dla potrzeb ambulatoryjnej hematologii i onkologii hematologicznej. Poradnia ta zostanie wydzielona z zespołu poradni, powstanie w niej 5 gabinetów lekarskich, 2 gabinety zabiegowe, wygodna, przeznaczona tylko dla pacjentów hematologicznych poczekalnia. Liczba stanowisk do chemioterapii wzrośnie z trzech do czterech.

Ponadto planowana jest budowa nowej sali dydaktycznej służącej kształceniu kadr medycznych oraz spotkaniom edukacyjnym dla pacjentów i ich bliskich.

Część prac już ruszyła. Łączna wartość projektu partnerskiego szacowana jest na ponad 11 mln 400 tys. zł. Na realizację inwestycji oba szpitale złożyły wniosek o współfinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska