MŚ w grapplingu: Czternaście medali juniorów i kadetów w formule Gi!

AK
W Warszawie rozgrywane są mistrzostwa świata w grapplingu. We wtorek w hali OSiR Włochy rywalizowali kadeci i juniorzy w formule Gi czyli walki w kimonach. Biało-czerwoni wywalczyli aż czternaście medali w tym pięć złotych!

Z podwójnym mistrzostwem świata ze stolicy Polski wyjedzie trójka naszych grappletów. W rywalizacji kadetek drugi złoty medal tym razem w formule Gi wywalczyła Adrianna Mazur (Hul Team Police, -65kg), a w gronie juniorów Paweł Jaworski (Stowarzyszenie Grappling Kraków, -84kg) i Maria Barna (Valiant Jiu Jutsu Kings, -58kg). Dwójka naszych juniorów dostanie jeszcze kolejne dwie szanse na medale w rywalizacji seniorów.

Mistrzynią świata kadetek została Zuzanna Kowalska (Dragon's Fight Club Warszawa, -52kg), która zrewanżowała się za porażkę w formule No-Gi, Francuzce Sani Ndiaye i stanęła na najwyższym stopniu podium.

Do srebrnego medalu w formule No-Gi tym razem tytuł mistrza świata kadetów dołożył Oliwier Przerwa (Stowarzyszenie Grappling Kraków, -69kg), który zrewanżował się m.in za finał w formule No-Gi Litwinowi Emilijusowi Kaganoviciusowi.

Swój drugi tytuł wicemistrza świata w rywalizacji kadetów wywalczył Jakub Barden (Valiant Jiu Jutsu Kings, -46kg). Srebrny medal we wtorek zdobyli również Jakub Wolski (Dragon's Fight Club Warszawa, -63kg), który w formule No-Gi stanął na najniższym stopniu podium oraz Oliwia Sieprawska (Stowarzyszenie BJJ Factory Gliwice, -65kg) dla której to drugi srebrny medal. Tytuł wicemistrzyni świata kadetek wywalczyła Nadia Hofman (Valiant Jiu Jutsu Kings, -60kg),a jej koleżanka z reprezentacji rywalizująca w tej kategorii wagowej Małgorzata Baucz (ZKS Slavia Ruda Śląska) zdobyła brązowy medal.

Niepowodzenie w formule No-Gi powetował sobie Mikołaj Bubnowski (KS Pretorian Gorzów Wielkopolski, -85kg), który w formule Gi wywalczył brązowy medal.

Mateusz Kuca (Stowarzyszenie Grappling Kraków) wywalczył drugi swój medal w tych mistrzostwach w kategorii do 76kg. Po złotym medalu w formule No-Gi tym razem stanął na najniższym stopniu podium w formule Gi. Brązowy medal w rywalizacji kadetów wywalczył również Patryk Rekman (Stowarzyszenie Sportów Walki Berserkers, -110kg).

W rywalizacji juniorek drugi brązowy medal wywalczyła Julia Bohosiewicz (Stowarzyszenie BJJ Factory Gliwice, -53kg).

Sponsorem Polskiego Związku Zapaśniczego jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A, a turniej został zorganizowany przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego „Mazowsze” zadanie publiczne - dofinansowanie środków z budżetu Województwa Mazowieckiego, a także Ministerstwa Sportu i Turystyki.