Nadbudowa z przyległościami

Jag
W minioną sobotę dokonano uroczystego otwarcia budynku gimnazjum dla młodzieży gminy Łubniany.

Reforma oświaty wymusiła na władzach gminy Łubniany powołanie gimnazjum. Powstało na bazie byłej podstawówki ale... Jeszcze w 1999 roku radni zdecydowali o budowie kolejnej sali gimnastycznej w gminie.Wybór padł na Biadacz, gdzie były ku temu warunki. Lecz już w następnym roku plany trzeba było zweryfikować, bowiem po zatwierdzeniu reformy oświaty w Biadaczu powołano gimnazjum. Wyboru dokonano licząc się z tym, że obiekt trzeba będzie rozbudować, by w przyszłości pomieścił wszystkich gimnazjalistów z gminy.

W pierwszym roku nauki tak zorganizowano pracę, by zajęcia odbywały się tylko na jedną zmianę. Wynikało to między innymi z ilości uczniów. Lecz już kolejny rocznik gimnazjalistów musiałby uczyć się na dwie zmiany. Jedynym rozwiązaniem, a z takim liczyły się władze gminy, była rozbudowa placówki. Już latem ubiegłego roku udało się nadbudować obiekt w stanie surowym o jedno piętro i poddasze oraz kontynuowano budowę sali gimnastycznej. Minione wakacje pozwoliły na dokończenie rozbudowy i 3 września rozpoczęto zajęcia. Jak stwierdził w czasie sobotniej uroczystości Dieter Wystub, wójt łubniańskiej gminy, obiekt jest na miarę potrzeb regionu i może być jego wizytówką. Tak jest w rzeczywistości, bowiem sale są obszerne, w szkole nie ma tłoku i uczniowie nie muszą uczyć się w zbyt licznych klasach.

Swoje miejsce na poddaszu znalazła też Izba Regionalna, która zdobyła przed paroma laty pierwsze miejsce w województwie. Była oczkiem w głowie podstawówki, dzisiaj pielęgnować ją będą gimnazjaliści.
Nie jest jeszcze oddana do użytku sala gimnastyczna, która połączona jest ze szkołą łącznikiem. Trwają roboty wykończeniowe. Wybudowana została według unikalnego projektu. Lekcje wychowania fizycznego obywać się będą na piętrze, zaś cały parter zajmą pomieszczenia socjalne, sanitarne i szatnie oraz magazyny sprzętu sportowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska