Nagrodzeni medalem Za zasługi dla Elektrowni Opole

Materiał informacyjny PGE GÓRNICTWO I ENERGETYKA KONWENCJONALNA
Wśród kilkudziesięciu pracowników Elektrowni Opole, których wyróżniono podczas akademii z okazji święta branżowego i 30-lecia zakładu, znalazło się siedmiu odznaczonych    prestiżowym medalem „Za zasługi dla Elektrowni Opole”.

Przyznawany od 2002 r. prestiżowy medal „Za zasługi dla Elektrowni Opole” w tym roku otrzymali: Krzysztof Curyło, Tomasz Gabor, Janusz Główka, Marek Pasoń, Marek Strózik, Krzysztof Stuglik i Dariusz Urantówka.

Marek Pasoń

Pan Marek rozpoczął pracę w Elektrowni Opole jako uczeń przyzakładowej szkoły zawodowej. Po jej ukończeniu został zatrudniony w Wydziale Gospodarki Odpopielania na stanowisku załadunkowy popiołu, a następnie jako operator urządzeń załadowczych i rozładowczych. Po ukończeniu zaocznych studiów z zakresu ekonomii (w roku 2006) swoją przygodę w elektrowni kontynuował w Wydziale Księgowości Kosztowej – docelowo jako specjalista ds. kosztów. W 2009 r. przyjął wyzwanie realizacji zadań z obszaru kontrolingu w Wydziale Budżetu i Kontrolingu na stanowisko specjalisty ds. budżetu i kontrolingu. Od 1 grudnia 2013 roku objął stanowisko Kierownika Zespołu Kontrolingu, przekształconego z dniem 1 czerwca 2017 roku w Dział Kontrolingu.

Wieloletnie doświadczenia zdobyte przez Pana Marka w różnych obszarach funkcjonowania elektrowni, stanową niezaprzeczalną wartość owocującą trafnymi diagnozami oraz znajdowaniem skutecznych rozwiązań stawianych przed nim zadań.
Nie sposób wymieniać wszystkie osiągnięcia oraz ważne dla elektrowni sprawy, w których Pan Marek podczas dotychczasowej kariery uczestniczył. Natomiast należy podkreślić nieustanny proces zdobywania przez niego wiedzy i nowych umiejętności poprzez m.in. ukończone studia podyplomowe z zakresu międzynarodowych standardów rachunkowości czy liderowanie oraz wykreowanie szeregu rozwiązań podczas wdrażania w Elektrowni Opole modułu kontrolingowego SAP.

Prócz przywołanych wątków wiedzy merytorycznej czy doświadczenia z różnych branż, trzeba podkreślić, że Pan Marek od lat sprawdza się również na stanowisku kierowniczym co poświadcza sprawnie funkcjonujący zespół osób, któremu przewodzi.

Dodatkowo Pan Marek jest wysoko cenionym ekspertem powoływanym i biorącym czynny udział, niejednokrotnie jako osoba kluczowa, w szeregu projektów zarówno na szczeblu lokalnym Oddziału, jak również centralnym Spółki.

Marek Stózik

Może pochwalić się trzydziestoletnim stażem pracy w Elektrowni Opole, wcześniej przez 7,5 roku pracy w Elektrowni Turów  oraz blisko 2 letni staż pracy w Elektrowni Jądrowej Żarnowiec „w budowie”. Wyróżnia się profesjonalnym podejściem do obowiązków służbowych. Przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej w obszarze eksploatacji do stanowiska Kierownika Bloków Centralnej Nastawni Elektrowni. Następnie skierowany został przez przełożonych do rozruchu nowych bloków numer 5 i 6. Pracuje tam aktualnie, charakteryzując się wzorowym kontaktem z podwładnymi oraz bierze czynny udział w ich zawodowym szkoleniu.

Ponadto jest długoletnim działaczem Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników przy Elektrowni Opole, który skupia się na poprawie warunków pracy pracowników oraz poprawie funkcjonowania elektrowni w obszarze organizacji, bezpieczeństwa i higieny pracy. 

Tomasz Gabor

W Elektrowni Opole pracuje 35 lat. Ukończył studia licencjackie w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji oraz magisterskie na Uniwersytecie Opolskim. Pracę w Elektrowni Opole rozpoczął w 1988 r. rozpoczynając naukę w szkole im. Tadeusza Kościuszki, po jej ukończeniu zatrudniony na stanowisku młodszego dyżurnego elektryka w Wydziale Ruchu Elektrycznego. Następnie został awansowany na stanowisko dyżurnego elektryka, a następnie na starszego energetyka – Operatora Centralnej Dyspozytorni Elektrowni. Przez ówczesnych przełożonych oceniany był jako pracownik zdyscyplinowany i szczególnie zaangażowany w wykonywanie swoich obowiązków służbowych. Po ukończeniu studiów został awansowany na stanowisko Głównego Specjalisty ds. Administracji, a po okresie półrocznym na Kierownika Wydziału Organizacji i Administracji.

Poza wykonywaniem swoich obowiązków pracowniczych w Elektrowni Opole dał się poznać także jako osoba aktywnie zaangażowana w działalność społeczną, edukacyjną oraz charytatywną na rzecz ludzi potrzebujących pomocy.

Od 1996 r. zaangażowany był w prace na rzecz społeczności lokalnej, a w 2003 r. wybrany przez mieszkańców sołectwa Brzezie na funkcję przewodniczącego Rady Sołeckiej – Sołtysa miejscowości Brzezie. Był inicjatorem powstania młodzieżowej Rady Sołeckiej w swojej miejscowości. Pełniąc tę funkcję przez trzy kadencje za każdym razem przy pełnym poparciu mieszkańców. W styczniu 2003 roku z rekomendacji Związku Pracowników Ruchu Ciągłego oraz Rady Gminy Dobrzeń Wielki został wybranym na Ławnika Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. Pełnił tę funkcję przez osiem lat czyli dwie kadencje.

W 2005 roku został wiceprezesem Towarzystwa Przyjaciół i Rozwoju Kultury z siedzibą  w Dobrzeniu Wielkim. W 2006 roku został wybrany przez załogę w Elektrowni Opole na stanowisko Zakładowego Społecznego Inspektora Pracy. W 2018 r. w wyborach samorządowych został wybrany radnym Sejmiku Województwa Opolskiego i pełni tę funkcję do dzisiaj.

W marcu 2014 r. został powołany na Członka Komitetu Doradczego przy Dziekanie Wydziału Ekonomicznego Wyższej Szkoły Bankowej realizując współpracę o charakterze doradczym, eksperckim, naukowo – dydaktycznym i biznesowym z otoczeniem społeczno- gospodarczym uczelni. W 2017 r. został członkiem Rady Biznesu na kierunku Inżynieria Zarządzania oraz Logistyki inżynierskiej Wydziału Ekonomicznego w Opolu, Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

Medalem „Za Zasługi dla Elektrowni Opole” uhonorowani zostali także Krzysztof Stuglik, Dariusz Urantówka, Krzysztof Curyło i Janusz Główka. Wyróżnienia te przyznano w uznaniu dla wieloletniej sumiennej pracy, wkładu w budowanie pozytywnego dialogu w swoich obszarach działania, zaangażowania oraz cennym podejściem do realizacji obowiązków na rzecz Elektrowni Opole.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska