Najmłodsi zapaśnicy Orła bardzo dobrze zaczęli sezon

Klubowe
W Cieszkowie (woj. dolnośląskie) odbył się XII ogólnopolski turniej dzieci, młodzików i kadetów w zapasach w stylu wolnym.

Udział w zawodach wzięło 148 zawodników z 17 klubów z kilku województw. Ten start inaugurował sezon zmagań najmłodszych zapaśników z Namysłowa. Nasza ekipa liczyła 19 zawodników i 1 zawodniczkę.

W grupie dzieci pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli: Grzegorz Stępień (23 kg), Adrian Sikora (25 kg) i Agnieszka Czyżowicz (33 kg), natomiast drugie lokaty przypadły: Patrykowi Bratosiewiczowi (35 kg) i Wiktorowi Benderowi (37 kg).

Wśród młodzików na najwyższym stopniu stanęli dwaj namysłowianie: Mateusz Buczkowski (42 kg) oraz Igor Pisuła (47 kg). Drugi był Kacper Bieleń (59 kg), a trzecie lokaty zajęli: Julian Lejczak (35 kg), Nehemiasz Wiśniewski (35 kg), Jan Stępień (38 kg), Dawid Sobolewski (59 kg) i Karol Komarnicki (85 kg).

W grupie kadetów nie wystartowali przygotowujący się do Pucharu Polski nasi najlepsi zawodnicy Orła Jakub Makuch, Wiktor Lejczak oraz Paweł Malicki. Ich dwaj koledzy zameldowali się jednak na podium. Drugi był w kat. 63 kg Bartosz Materac, a w kat. 54 kg Marcel Malicki zajął 3. pozycję.

Drużynowo wygrała Olimpia Cieszków przed Rokitą Brzeg Dolny oraz Orłem Namysłów. Opiekę szkoleniową podczas zawodów nad naszymi młodymi sportowcami sprawowali trenerzy Patryk Dworczyk oraz Dariusz Stępień.