Największy dom spokojnej starości na Opolszczyźnie ma 10 lat. Złote Borki to dawny hotel i dyskoteka, a dziś to rezydencja dla seniorów

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Złote Borki to największy dom seniora na Opolszczyźnie. Działa już od 10 lat.
Złote Borki to największy dom seniora na Opolszczyźnie. Działa już od 10 lat. Mirosław Dragon
Największy dom spokojnej starości na Opolszczyźnie ma 10 lat. Złote Borki to dawny hotel, a dziś to rezydencja dla seniorów. Oddział rehabilitacyjny zrobiono w dawnej dyskotece!

- Nasz ośrodek ma 94 miejsca, jest największym w województwie opolskim pod względem liczby miejsc dla seniorów. W tym roku obchodzimy 10 lat funkcjonowania w powiecie oleskim - mówi Bożena Magiera, właścicielka i prezeska sieci rezydencji dla seniorów Złote Borki. - Mamy dwa takie domy dla seniorów, jeden w Borkach Małych, a drugi w Jarnołtówku na 62 miejsc.

Co ciekawe, dom seniora w Borkach Małych koło Olesna kiedyś był hotelem.

Kiedy został wystawiony na sprzedaż, kupiła go wraz mężem Bożena Magiera i zaadaptowała na luksusowy dom seniora z własnym centrum rehabilitacyjnym. Przyjmuje seniorów nie tylko na pobyt stały, ale także na pobyty rehabilitacyjne oraz opiekę dzienną.

W byłym zajeździe „Eliza” w Borkach Małych koło Olesna, a w dzisiejszej rezydencji dla seniorów Złote Borki, są 4 kondygnacje, 32 pokoje i 4 apartamenty. W dawnej kręgielni zrobiono kaplicę, a hotelową dyskotekę przerobiono na bibliotekę. Złote Borki rozpoczęły działalność 1 czerwca 2014 r., więc świętują swoje 10-lecie. W komfortowym domu seniora mieszkają 94 osoby.

Jak z hotelu i dyskoteki robi się dom seniora

Złote Borki zostały uruchomione jako komfortowa rezydencja dla seniorów w dawnym hotelu, ale trzeba było także przygotować miejsca dla osób obłożnie chorych. Powstał oddział opieki długoterminowej na 20 łóżek.

Seniorzy mają też do dyspozycji oddział rehabilitacji. Mieści się on w dawnej hotelowej... dyskotece. W drugiej połówce dawnej sali disco urządzono kawiarenkę z biblioteką. Natomiast dawną hotelową kręgielnię przebudowano na kaplicę.

Tak nazywają się kolejne rocznice ślubu -->

Złote czy Srebrne Gody zna każdy. Ale jak nazywają się wszys...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska