Narciarstwo alpejskie. Maryna Gąsienica-Daniel bez drugiego startu w supergigancie. Pogoda na drodze alpejek. Kolejne zmagania we Francji

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Odwołanie zawodów w supergigancie w ramach alpejskiego PŚ
Odwołanie zawodów w supergigancie w ramach alpejskiego PŚ FABRICE COFFRINI/AFP/East News
Z powodu obfitych opadów śniegu organizatorzy alpejskiego Pucharu Świata musieli odwołać zaplanowane na niedzielę slalom mężczyzn w Val d'Isere i supergigant kobiet w St. Moritz z udziałem Maryny Gąsienicy-Daniel. Następne zawody w tej konkurencji odbędą się już za tydzień Val d'Isere.

Odwołanie zawodów alpejskiego Pucharu Świata z powodu warunków atmosferycznych

Pogoda od początku sezonu krzyżuje plany alpejczykom. Na dziewięć zaplanowanych zawodów mężczyzn aż siedem zostało odwołanych, w tym wszystkie w konkurencjach szybkościowych. Trochę więcej szczęścia mają kobiety, którym odwołano tylko trzy starty.

Dziś odwołano zjazd mężczyzn jak i supergigant kobiet, w którym drugi raz w tym sezonie miała wystąpić Maryna Gąsienica-Daniel.

Kolejne zawody PŚ zaplanowano na czwartek we włoskiej Val Gardenie we Włoszech, gdzie mężczyźni mają rywalizować w zjeździe. Także zjazd czeka kobiety w sobotę w Val d'Isere.

Dwudzieste drugie miejsce w piątek

W piątek odbył się pierwsze zawody w tym sezonie Pucharu Świata w supergigancie. Polka zajęła 22. miejsce. W Szwajcarskim Sankt Moritz wygrała Włoszka Sofia Goggia, a liderka klasyfikacji generalnej PŚ Amerykanka Mikaela Shiffrin została sklasyfikowana na czwartej pozycji ze stratą 1,08 s.

Drugie miejsce wywalczyła Austriaczka Cornelia Huetter ze stratą 0,95 s, a trzecie mistrzyni olimpijska w tej konkurencji Szwajcarka Lara Gut-Behrami - strata 1,02 s.

Goggia odniosła pierwsze od dwóch lat zwycięstwo w supergigancie. Poprzednio triumfowała w grudniu 2021 roku w Val d’Isere we Francji. Pochodząca z Bergamo 31-letnia alpejka zanotowała 23. wygraną w zawodach alpejskiego PŚ.

Tydzień temu Gąsienica-Daniel zajęła 21. miejsce w slalomie gigancie alpejskiego Pucharu Świata w kanadyjskim Tremblant.

W sobotę w St. Moritz zaplanowany jest zjazd, a w niedzielę supergigant.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi z coraz większą przewagą Shiffrin, a w punktacji supergiganta liderką jest Goggia.