Nasz zawodnik drugi w Czechach

Filip Ralko (Start Opole).
Filip Ralko (Start Opole). Sławomir Jakubowski
Szpadzista Filip Ralko ze Startu Opole zajął 2. miejsce w międzynarodowym turnieju młodzików “Podbezdezsky Kord", który odbył się w miejscowości Bela pod Bezdezem w Czechach.

Zawody z udziałem szermierzy z Czech, Niemiec i Polski opolanin rozpoczął od pojedynków grupowych, w których zanotował komplet pięciu zwycięstw. W rundach pucharowych gładko pokonał trzech kolejnych rywali i awansował do najlepszej czwórki. Półfinałowym przeciwnikiem Filipa był ubiegłoroczny zwycięzca turnieju, aktualny nr 1 na liście rankingowej w Czechach - Ondrej Strnad. Udana końcówka walki sprawiła, że nasz zawodnik wygrał 15-12 i awansował do starcia finałowego. W nim jednak wyraźnie lepszy od naszego szermierza okazał się Jakub Jurka z Dukli Ołomuniec, który wygrał 15-6.