Nauczyciele wszystkich szkół, łączcie się! Wspólny strajk w Kluczborku [wideo, zdjęcia]

Mirosław DragonZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (41 zdjęć)
200 nauczycieli wszystkich szkół z Kluczborka postanowiło w piątek protestować wspólnie.

Piątek był dwunastym dniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli. W Kluczborku pracują tylko dwa przedszkola, reszta placówek dołączyła do strajku.

W piątek 200 nauczycieli spotkało się w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (czyli w „ekonomiku").

- Nauczyciele ze wszystkich szkół solidaryzują się - mówi Arkadiusz Kulczycki, nauczyciel ZSP nr 1 i członek Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Nie jesteśmy przeciwko jednej partii, albo za drugą. Naszym celem jest to, by pomóc szkole. Chcemy, żeby zmienił się system oświatowy i żeby nauczyciele zaczęli godnie zarabiać i byli szanowani.

Nauczyciele mają dość robienia z nich „czarnego ludu", który pracuje tylko 18 godzin w tygodniu i żąda większego wynagrodzenia.

- 18 godzin to pensum, czyli godziny przy tablicy, ale nauczyciele pracują dużo więcej - podkreślają protestujący pedagodzy. - Zgodnie z przepisami strajkujemy, żądając podwyżek, ale domagamy się także polepszenia warunków dla uczniów i zakończenia chaosu w oświacie.

- Jesteśmy odpowiedzialnymi nauczycielami. Nie jakimś bydłem, nie nierobami, jak próbuje się wmówić społeczeństwu - mówi Lucjan Danielewicz, nauczyciel Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku.

Nie możemy odpuścić - dodaje Lucjan Danielewicz. Dlaczego? Dlatego, że przyjdą kolejne roczniki uczniów i co im powiemy? Że mogliśmy coś zrobić, ale nie zrobiliśmy? Że wiemy, że podstawy programowe są przeładowane, że dzieci i młodzież pracują ponad miarę, po szkole uczą się w domu, bez odpoczynku, że nie mają siły. Chcemy uczyć, ale chcemy uczyć dobrze. Umiemy to zrobić i to zrobimy!

Nauczyciele zapowiadają, że po świętach będą kontynuować swój strajk, aż rząd spełni ich żądania.

Zobacz, które szkoły w Kluczborku biorą udział w strajku nauczycieli 2019:

Które placówki normalnie pracują

 • Przedszkole nr 1 w Kluczborku
 • Przedszkole nr 7 z Grupami Wczesnoprzedszkolnymi z Opieką Pielęgniarską w Kluczborku

Które placówki biorą udział w strajku

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Kluczborku
 • Szkoła Podstawowa nr 2 w Kluczborku
 • Szkoła Podstawowa nr 5 w Kluczborku
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Bąkowie i Przedszkolnym Oddziałem Zamiejscowym w Biadaczu
 • Szkoła Podstawowa w Bogacicy
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Kujakowicach Dolnych
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Kuniowie
 • Przedszkole nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Kluczborku
 • Przedszkole nr 5 w Kluczborku z Oddziałami Zamiejscowymi w Kraskowie i Ligocie Dolnej
 • Przedszkole nr 8 w Kluczborku z Oddziałami Zamiejscowymi w Ligocie Górnej i Smardach Górnych
 • Przedszkole w Bogacicy z Oddziałem Zamiejscowym w Bażanach
 • Gimnazjum nr 2 w Bogacicy
 • Gimnazjum nr 3 w Kluczborku
 • Gimnazjum nr 4 w Kujakowicach Górnych
 • Gimnazjum nr 5 w Kluczborku
 • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kluczborku
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku
 • Zespół Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku
 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku

Strajk nauczycieli w Kluczborku. Zobacz, które szkoły i prze...

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 84

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość

Kierowcy z PKS-ów chcą zmian w autobusach poprzez formę strajku.Strajk nauczycielski popierają też kierowcy z PKS-ów w całej Polsce , a nawet ich stali pasażerowie.Zróbcie ten strajk od 1 września jako Strajk Kierowców Autobusów z PKS-ÓW jako pt."Nie przywracać połączeń autobusowych-kierowcy chcą mieć wolne"

zgłoś
G
Gość

AUTOBUS Z PRASZKI DO WROCŁAWIA MOŻE SIĘ POPSUĆ ,JEŻELI NIE PRZEJDZIE DOBRZE PRZEGLĄDU .

Pilnujcie się apeluje do tego kierowca tego autobusu do władz powiatu.

zgłoś
G
Gość

Autobus z PRASZKI DO WROCŁAWIA może się popsuć

zgłoś
G
Gość

Autobusy muszą być w takim stanie ,żeby mogły jeździć.

zgłoś
G
Gość

Nauczyciele dobrze robicie,ale koniec tego protestu,bo uczniowie mają ogromny stres zachęćcie kierowców z PKS-ów oby mieli swoje główne postulaty :

*zwiększyć pensje kierowcom autobusów,

*nie przywracać lokalnych połączeń autobusowych ,

*komfort podróży w czasie jazdy,

*skuteczna modernizacja taboru autobusowego,

*obniżenie cen biletów ulgowych jak i normalnych oraz bezpłatny przejazd dla emerytów od 70 roku życia do 80km,

* forma biletów w postaci tzw karty ucznia ,którą ma wyrabiać szkoła ,do której ma być zniżka na przejazdy w PKS-ach do 20groszy za przejazd do 5 km,

*bezpłatne WI-FI we wszystkich autobusach.

zgłoś
M
Mamo

Jestem matką kierowcy autobusu ur.1992 ,niech kierowcy strajkują ,bo ja k****,nie wytrzymuję co mój syn przynosi za niską pensję pracuje tu 2 lata i zarabia zaledwie 4100 PLN netto miesięcznie ,a ma zarabiać 8000PLN netto miesięcznie , Panie Boże Wszechmogący spraw ,oby doszło do tegi protestu.

zgłoś
G
Gość

NAUCZYCIELE NA KIEROWCÓW AUTOBUSÓW W PKS-ach , a KIEROWCY AUTOBUSÓW Z PKS-ów NA NAUCZYCIELI W SZKOŁACH RÓŻNYCH SZCZEBLI OD PRZEDSZKOLA DO SZKOŁY PONADGIMNAZJALNEJ.

zgłoś
G
Gość

Jedna prośba na temat autobusów(nie złomujcie ich),jak nauczyciele stracą pracę będą pracować w PKS-ach jak zrobią sobie Prawo Jazdy kat.D jako kierowcy autobusów,a jak będą cięcia to będą pracować jako nauczyciele w szkołach , albo nauczyciele w wychowaniu przedszkolnym ,oby tak było,nie złomujcie tych autobusów to jest prośba dla wszystkich PKS-ów w całej Polsce,

zgłoś
G
Gość

Autobusy potrzebują zmian nie nauczyciele.

zgłoś
G
Gość

Członkowie klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej proszą obóz rządzący oto ,by zwiększyć pensje kierowcom autobusów,nie przywracać lokalnych połączeń autobusowych ,komfort podróży w czasie jazdy,skuteczna modernizacja taboru autobusowego,obniżenie cen biletów ulgowych jak i normalnych oraz bezpłatny przejazd dla emerytów od 70 roku życia do 80km ,forma biletów w postaci tzw karty ucznia ,którą ma wyrabiać szkoła ,do której ma być zniżka na przejazdy w PKS-ach do 20groszy za przejazd do 5 km , bezpłatne WI-FI we wszystkich autobusach ,TYLE nie wiele do spełnienia ,ale ma się to spełnić do 1 września a jak nie no to największy w historii dziejów RZECZPOSPOLITEJPOLSKIEJ STRAJK GENERALNY KIEROWCÓW AUTOBUSÓW.

zgłoś
G
Gość

PKS KLUCZBORK TO NAJLEPSZA FIRMA W POWIECIE KLUCZBORSKIM,PONIEWAŻ ZARABIAJĄ 5000PLN NETTO MIESIĘCZNIE,A CHCĄ ZARABIAĆ18000 PLN NETTO MIESIĘCZNIE ,OBY TO WYWALCZYLI W FORMIE PROTESTU ,KTÓRY MA SIĘ ODBYĆ OD 1 WRZEŚNIA 2019 I MA PONOĆ POTRWAĆ10 MIESIĘCY ,ŻEBY ZROBIĆ NA ZŁOŚĆ UCZNIOM NO I JAK OCENIACIE KIEROWCÓW LEPIEJ CZY GORZEJ OD NAUCZYCIELI,KTÓRZY ZARABIAJĄ 2 RAZY MNIEJ NIŻ NAUCZYCIELE DYPLOMOWANI.FORMA PROTESTU BĘDZIE TAKA JAKA JEST NAPISANA PONIŻEJ W JEDNYM KOMENTARZU NAPISANA PRZEZ KIEROWCĘ PKS KOŁOBRZEG ,KTÓRY JEST PRZEWODNICZĄCYM ZWIĄZKU "KOŁO PRZYJACIÓŁ AUTOBUSÓW",KTÓRY CHCE OGÓLNOPOLSKIEGO STRAJKU KIEROWCÓW AUTOBUSÓW",ŻEBY NIE PRZYWRÓCIĆ LOKALNYCH POŁĄCZEŃ AUTOBUSOWYCH,POD WARUNKIEM NIE ZWIĘKSZENIA PENSJI W POSTULATACH JAKIE SKŁADAJĄ MINISTROM INFRASTRUKTURY,FINANSÓW I EDUKACJI NARODOWEJ.POD TYM POSTEM PODPISUJĄ SIĘ PASAŻEROWIE PKS-ÓW W CAŁEJ POLSCE.

zgłoś
G
Gość
2019-05-02T23:18:18 02:00, Maryś:

Mam pytanie czy w Kluczborku potrącił Wam z wynagrodzenia za strajk ?

PKS KLUCZBORK PĄTRĄCI PENSJE ZA STRAJK.

zgłoś
M
Maryś

Mam pytanie czy w Kluczborku potrącił Wam z wynagrodzenia za strajk ?

zgłoś
G
Gość
2019-04-23T15:40:05 02:00, Gość:

Zarobki nauczyciela netto:

-stażysta 1200

-kontraktowy 2100

-mianowany 2250

-dyplomowany 2700

BEZ ŻADNYCH DODATKÓW

Zarobki kierowców autobusów w PKS-ach w całej Polsce

-staż 5-letni 4000

-staż 10 letni 4300

-staż 15letni 4500

-powyżej 15 lat 5000

BEZ ŻADNYCH DODATKÓW

Złączcie się niech nauczyciele zarabiają netto od 3000-5000, kierowcy autobusów od 9000-10000 , to będzie wielka solidarność NAUCZYCIELSKO-AUTOBUSOWA.

2019-04-24T14:43:44 02:00, Gość:

Tak ,ale kierowcy , którzy jeżdżą na krótkich trasach do 200km dziennie chcą zarabiać 10000PLN netto zarabiają 5000PLN netto ze stażem 15 letnim.Kierowcy którzy jeżdżą powyżej 200km dziennie zarabiają 7500PLN netto , a chcą zarabiać 18000PLN netto .Te wszystkie kwoty podawane są w wartości miesięcznej.Pod warunkiem ,że przywrócą lokalne połączenia autobusowe to będzie wtedy strajk okupacyjny tzn.kierowcy autobusów będą się kłaść na dworcach autobusowych na peronach i będą wykrzykiwać na pasażerów , którzy chcą gdzieś pojechać ŁAMISTRAJK ŁAMISTRAJK ,ma się to ponoć rozpocząć jak wcześniej pisałeś 1 września.Panie pośle Grabiec , niech nas wspiera od zawsze,masz nas w sercu , reprezentuj nas w potrzebie i zgłoś wniosek formalny,który daje warunek , że jak Polska dostanie pieniądze reperacyjne za II wojnę światową od Niemiec mają iść w całości na wyższe pensje dla kierowców autobusowych.Ma być tak po reformie autobusowej:

0-5 :7000

5-10:10000

10-15:12450

15-powyżej:18000

kwota liczona w wartości netto.

Od przejechanych kilometrów dziennie:

do 200km:9000

powyżej 200km:10000.

Kwoty się wtedy sumują i podzielić to na 1/2 .Potem proszę dodać pensje z wyników dzielenia do siebie, wtedy wyjdzie ich pensją jak np.

18000-staż 20letni w PKS ŁUKÓW,KLUCZBORK,WRZEŚNIA.Jeździ 240km dziennie to zarobi:18000 18000=36000/2=18000(9000 9000). Uczniowie będą mieć większe zaległości w szkole , ponieważ kierowcy autobusów szkolnych nie chcą wozić uczniów do szkoły,wolą strajkować,nawet wszyscy kierowcy z PKS KLUCZBORK,którzy jeżdżą na linii Kluczbork-Opole chcą strajkować od 1 września 2019-do skutku (bez propozycji rządu PISIORÓW) TYLKO Platforma Obywatelska(Jan Grabiec)-powinien być jej przywódcą .Kierowcy chcą być kierowcami,albo uczyć w szkole jako nauczyciele , stąd ten protest okupacyjny.Według danych z 200PKS w Polsce chce strajkować 154 nawet w tych miejscach , gdzie Pis wygrał zdecydowanie.Do boju kierowcy nie dajcie się i zróbcie tak ,że PKS (z POWIATOWEGO PRZEDSIĘBIORSTWA KOMUNIKACJI SAMOCHODOWEJ w PAŃSTWOWĄ KOMUNIKACJĘ AUTOBUSOWĄ)oby tak było kierowcy autobusów z PKS-ów to kryształ , a nie pośmiewisko na , które się sra rzadką gnojówką od konia,kierowca to osoba nieskazitelna i uczciwa , należy im się szacunek,jak mało komu .Autobusy im sprzątają,kobiety .Zawód na zawołanie ,piękne kobiety im obsługują.Redukcje w PKS-ie Kluczbork to ściema.We Wrześni(wielkopolskie) i Łukowie(lubelskie) nie ma redukcji i tak ma być w Kluczborku.Przez takich debili jak nieuczciwi ludzie PKS-y w Poznaniu,Wrocławiu,Płocku,Namysłowie,Lublińcu,Częstochowie splajtowały za nieuczciwe zarobki, zróbcie coś z tym .Tak nic nie wywalczycie tylko forma strajku ostatecznego bez rozmów z rządem wywalczycie i zamiast PKS-ów niech splajtują prywaciarze.

POWODZENIA ŻYCZĄ WSZYSCY PASAŻEROWIE Z PKS-u KLUCZBORK

2019-04-28T17:10:17 02:00, Gość:

Ja jestem pasażerem PKSu Kluczbork i do życzeń dla nauczycieli się nie dołączam. Proszę to uwzględnić!

Kierowcy autobusów w większości byli studentami pedagogiki

ze specjalizacjami,ale nauczycieli w Kluczborku jest tak dużo ,że zrobili sobie prawo jazdy kat.D ,żeby mieli jakąś dużo płatną pracę, a kierowcy autobusów też dołączyli do nauczycielskiego protestu,ponieważ też mają wykształcenie pedagogiczne i to właśnie to jest odpowiedź na pytanie na ,które pytałeś.

zgłoś
G
Gość

A czy ten wuefista od kortów przypadkiem nie był kandydatem KO do powiatu? A takie bajki na tym filmiku opowiada, że z krzesła spadłem

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3