Nauczyciele wszystkich szkół, łączcie się! Wspólny strajk w Kluczborku [wideo, zdjęcia]

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon

Wideo

Zobacz galerię (41 zdjęć)
200 nauczycieli wszystkich szkół z Kluczborka postanowiło w piątek protestować wspólnie.

Piątek był dwunastym dniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli. W Kluczborku pracują tylko dwa przedszkola, reszta placówek dołączyła do strajku.

W piątek 200 nauczycieli spotkało się w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (czyli w „ekonomiku").

- Nauczyciele ze wszystkich szkół solidaryzują się - mówi Arkadiusz Kulczycki, nauczyciel ZSP nr 1 i członek Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Nie jesteśmy przeciwko jednej partii, albo za drugą. Naszym celem jest to, by pomóc szkole. Chcemy, żeby zmienił się system oświatowy i żeby nauczyciele zaczęli godnie zarabiać i byli szanowani.

Nauczyciele mają dość robienia z nich „czarnego ludu", który pracuje tylko 18 godzin w tygodniu i żąda większego wynagrodzenia.

- 18 godzin to pensum, czyli godziny przy tablicy, ale nauczyciele pracują dużo więcej - podkreślają protestujący pedagodzy. - Zgodnie z przepisami strajkujemy, żądając podwyżek, ale domagamy się także polepszenia warunków dla uczniów i zakończenia chaosu w oświacie.

- Jesteśmy odpowiedzialnymi nauczycielami. Nie jakimś bydłem, nie nierobami, jak próbuje się wmówić społeczeństwu - mówi Lucjan Danielewicz, nauczyciel Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku.

Nie możemy odpuścić - dodaje Lucjan Danielewicz. Dlaczego? Dlatego, że przyjdą kolejne roczniki uczniów i co im powiemy? Że mogliśmy coś zrobić, ale nie zrobiliśmy? Że wiemy, że podstawy programowe są przeładowane, że dzieci i młodzież pracują ponad miarę, po szkole uczą się w domu, bez odpoczynku, że nie mają siły. Chcemy uczyć, ale chcemy uczyć dobrze. Umiemy to zrobić i to zrobimy!

Nauczyciele zapowiadają, że po świętach będą kontynuować swój strajk, aż rząd spełni ich żądania.

Zobacz, które szkoły w Kluczborku biorą udział w strajku nauczycieli 2019:

Które placówki normalnie pracują

 • Przedszkole nr 1 w Kluczborku
 • Przedszkole nr 7 z Grupami Wczesnoprzedszkolnymi z Opieką Pielęgniarską w Kluczborku

Które placówki biorą udział w strajku

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Kluczborku
 • Szkoła Podstawowa nr 2 w Kluczborku
 • Szkoła Podstawowa nr 5 w Kluczborku
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Bąkowie i Przedszkolnym Oddziałem Zamiejscowym w Biadaczu
 • Szkoła Podstawowa w Bogacicy
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Kujakowicach Dolnych
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Kuniowie
 • Przedszkole nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Kluczborku
 • Przedszkole nr 5 w Kluczborku z Oddziałami Zamiejscowymi w Kraskowie i Ligocie Dolnej
 • Przedszkole nr 8 w Kluczborku z Oddziałami Zamiejscowymi w Ligocie Górnej i Smardach Górnych
 • Przedszkole w Bogacicy z Oddziałem Zamiejscowym w Bażanach
 • Gimnazjum nr 2 w Bogacicy
 • Gimnazjum nr 3 w Kluczborku
 • Gimnazjum nr 4 w Kujakowicach Górnych
 • Gimnazjum nr 5 w Kluczborku
 • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kluczborku
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku
 • Zespół Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku
 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku

Strajk nauczycieli w Kluczborku. Zobacz, które szkoły i prze...

Komentarze 84

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kierowca Pks-u Kluczbork

Co wy piszecie! To ma być strajk nauczycielski,a nie strajk kierowców autobusów.Nauczyciele zarabiają dużo i chcą zarabiać więcej,SKANDAL! Jak chodzi o kierowców autobusów to rzeczywiście zarabiamy ok.5000 tys na miesiąc.

G
Gość

Kierowcy z PKS-ów chcą zmian w autobusach poprzez formę strajku.Strajk nauczycielski popierają też kierowcy z PKS-ów w całej Polsce , a nawet ich stali pasażerowie.Zróbcie ten strajk od 1 września jako Strajk Kierowców Autobusów z PKS-ÓW jako pt."Nie przywracać połączeń autobusowych-kierowcy chcą mieć wolne"

G
Gość

AUTOBUS Z PRASZKI DO WROCŁAWIA MOŻE SIĘ POPSUĆ ,JEŻELI NIE PRZEJDZIE DOBRZE PRZEGLĄDU .

Pilnujcie się apeluje do tego kierowca tego autobusu do władz powiatu.

G
Gość

Autobus z PRASZKI DO WROCŁAWIA może się popsuć

G
Gość

Autobusy muszą być w takim stanie ,żeby mogły jeździć.

G
Gość

Nauczyciele dobrze robicie,ale koniec tego protestu,bo uczniowie mają ogromny stres zachęćcie kierowców z PKS-ów oby mieli swoje główne postulaty :

*zwiększyć pensje kierowcom autobusów,

*nie przywracać lokalnych połączeń autobusowych ,

*komfort podróży w czasie jazdy,

*skuteczna modernizacja taboru autobusowego,

*obniżenie cen biletów ulgowych jak i normalnych oraz bezpłatny przejazd dla emerytów od 70 roku życia do 80km,

* forma biletów w postaci tzw karty ucznia ,którą ma wyrabiać szkoła ,do której ma być zniżka na przejazdy w PKS-ach do 20groszy za przejazd do 5 km,

*bezpłatne WI-FI we wszystkich autobusach.

M
Mamo

Jestem matką kierowcy autobusu ur.1992 ,niech kierowcy strajkują ,bo ja k****,nie wytrzymuję co mój syn przynosi za niską pensję pracuje tu 2 lata i zarabia zaledwie 4100 PLN netto miesięcznie ,a ma zarabiać 8000PLN netto miesięcznie , Panie Boże Wszechmogący spraw ,oby doszło do tegi protestu.

G
Gość

NAUCZYCIELE NA KIEROWCÓW AUTOBUSÓW W PKS-ach , a KIEROWCY AUTOBUSÓW Z PKS-ów NA NAUCZYCIELI W SZKOŁACH RÓŻNYCH SZCZEBLI OD PRZEDSZKOLA DO SZKOŁY PONADGIMNAZJALNEJ.

G
Gość

Jedna prośba na temat autobusów(nie złomujcie ich),jak nauczyciele stracą pracę będą pracować w PKS-ach jak zrobią sobie Prawo Jazdy kat.D jako kierowcy autobusów,a jak będą cięcia to będą pracować jako nauczyciele w szkołach , albo nauczyciele w wychowaniu przedszkolnym ,oby tak było,nie złomujcie tych autobusów to jest prośba dla wszystkich PKS-ów w całej Polsce,

G
Gość

Autobusy potrzebują zmian nie nauczyciele.

G
Gość

Członkowie klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej proszą obóz rządzący oto ,by zwiększyć pensje kierowcom autobusów,nie przywracać lokalnych połączeń autobusowych ,komfort podróży w czasie jazdy,skuteczna modernizacja taboru autobusowego,obniżenie cen biletów ulgowych jak i normalnych oraz bezpłatny przejazd dla emerytów od 70 roku życia do 80km ,forma biletów w postaci tzw karty ucznia ,którą ma wyrabiać szkoła ,do której ma być zniżka na przejazdy w PKS-ach do 20groszy za przejazd do 5 km , bezpłatne WI-FI we wszystkich autobusach ,TYLE nie wiele do spełnienia ,ale ma się to spełnić do 1 września a jak nie no to największy w historii dziejów RZECZPOSPOLITEJPOLSKIEJ STRAJK GENERALNY KIEROWCÓW AUTOBUSÓW.

G
Gość

PKS KLUCZBORK TO NAJLEPSZA FIRMA W POWIECIE KLUCZBORSKIM,PONIEWAŻ ZARABIAJĄ 5000PLN NETTO MIESIĘCZNIE,A CHCĄ ZARABIAĆ18000 PLN NETTO MIESIĘCZNIE ,OBY TO WYWALCZYLI W FORMIE PROTESTU ,KTÓRY MA SIĘ ODBYĆ OD 1 WRZEŚNIA 2019 I MA PONOĆ POTRWAĆ10 MIESIĘCY ,ŻEBY ZROBIĆ NA ZŁOŚĆ UCZNIOM NO I JAK OCENIACIE KIEROWCÓW LEPIEJ CZY GORZEJ OD NAUCZYCIELI,KTÓRZY ZARABIAJĄ 2 RAZY MNIEJ NIŻ NAUCZYCIELE DYPLOMOWANI.FORMA PROTESTU BĘDZIE TAKA JAKA JEST NAPISANA PONIŻEJ W JEDNYM KOMENTARZU NAPISANA PRZEZ KIEROWCĘ PKS KOŁOBRZEG ,KTÓRY JEST PRZEWODNICZĄCYM ZWIĄZKU "KOŁO PRZYJACIÓŁ AUTOBUSÓW",KTÓRY CHCE OGÓLNOPOLSKIEGO STRAJKU KIEROWCÓW AUTOBUSÓW",ŻEBY NIE PRZYWRÓCIĆ LOKALNYCH POŁĄCZEŃ AUTOBUSOWYCH,POD WARUNKIEM NIE ZWIĘKSZENIA PENSJI W POSTULATACH JAKIE SKŁADAJĄ MINISTROM INFRASTRUKTURY,FINANSÓW I EDUKACJI NARODOWEJ.POD TYM POSTEM PODPISUJĄ SIĘ PASAŻEROWIE PKS-ÓW W CAŁEJ POLSCE.

G
Gość
2019-05-02T23:18:18 02:00, Maryś:

Mam pytanie czy w Kluczborku potrącił Wam z wynagrodzenia za strajk ?

PKS KLUCZBORK PĄTRĄCI PENSJE ZA STRAJK.

M
Maryś

Mam pytanie czy w Kluczborku potrącił Wam z wynagrodzenia za strajk ?

G
Gość
2019-04-23T15:40:05 02:00, Gość:

Zarobki nauczyciela netto:

-stażysta 1200

-kontraktowy 2100

-mianowany 2250

-dyplomowany 2700

BEZ ŻADNYCH DODATKÓW

Zarobki kierowców autobusów w PKS-ach w całej Polsce

-staż 5-letni 4000

-staż 10 letni 4300

-staż 15letni 4500

-powyżej 15 lat 5000

BEZ ŻADNYCH DODATKÓW

Złączcie się niech nauczyciele zarabiają netto od 3000-5000, kierowcy autobusów od 9000-10000 , to będzie wielka solidarność NAUCZYCIELSKO-AUTOBUSOWA.

2019-04-24T14:43:44 02:00, Gość:

Tak ,ale kierowcy , którzy jeżdżą na krótkich trasach do 200km dziennie chcą zarabiać 10000PLN netto zarabiają 5000PLN netto ze stażem 15 letnim.Kierowcy którzy jeżdżą powyżej 200km dziennie zarabiają 7500PLN netto , a chcą zarabiać 18000PLN netto .Te wszystkie kwoty podawane są w wartości miesięcznej.Pod warunkiem ,że przywrócą lokalne połączenia autobusowe to będzie wtedy strajk okupacyjny tzn.kierowcy autobusów będą się kłaść na dworcach autobusowych na peronach i będą wykrzykiwać na pasażerów , którzy chcą gdzieś pojechać ŁAMISTRAJK ŁAMISTRAJK ,ma się to ponoć rozpocząć jak wcześniej pisałeś 1 września.Panie pośle Grabiec , niech nas wspiera od zawsze,masz nas w sercu , reprezentuj nas w potrzebie i zgłoś wniosek formalny,który daje warunek , że jak Polska dostanie pieniądze reperacyjne za II wojnę światową od Niemiec mają iść w całości na wyższe pensje dla kierowców autobusowych.Ma być tak po reformie autobusowej:

0-5 :7000

5-10:10000

10-15:12450

15-powyżej:18000

kwota liczona w wartości netto.

Od przejechanych kilometrów dziennie:

do 200km:9000

powyżej 200km:10000.

Kwoty się wtedy sumują i podzielić to na 1/2 .Potem proszę dodać pensje z wyników dzielenia do siebie, wtedy wyjdzie ich pensją jak np.

18000-staż 20letni w PKS ŁUKÓW,KLUCZBORK,WRZEŚNIA.Jeździ 240km dziennie to zarobi:18000 18000=36000/2=18000(9000 9000). Uczniowie będą mieć większe zaległości w szkole , ponieważ kierowcy autobusów szkolnych nie chcą wozić uczniów do szkoły,wolą strajkować,nawet wszyscy kierowcy z PKS KLUCZBORK,którzy jeżdżą na linii Kluczbork-Opole chcą strajkować od 1 września 2019-do skutku (bez propozycji rządu PISIORÓW) TYLKO Platforma Obywatelska(Jan Grabiec)-powinien być jej przywódcą .Kierowcy chcą być kierowcami,albo uczyć w szkole jako nauczyciele , stąd ten protest okupacyjny.Według danych z 200PKS w Polsce chce strajkować 154 nawet w tych miejscach , gdzie Pis wygrał zdecydowanie.Do boju kierowcy nie dajcie się i zróbcie tak ,że PKS (z POWIATOWEGO PRZEDSIĘBIORSTWA KOMUNIKACJI SAMOCHODOWEJ w PAŃSTWOWĄ KOMUNIKACJĘ AUTOBUSOWĄ)oby tak było kierowcy autobusów z PKS-ów to kryształ , a nie pośmiewisko na , które się sra rzadką gnojówką od konia,kierowca to osoba nieskazitelna i uczciwa , należy im się szacunek,jak mało komu .Autobusy im sprzątają,kobiety .Zawód na zawołanie ,piękne kobiety im obsługują.Redukcje w PKS-ie Kluczbork to ściema.We Wrześni(wielkopolskie) i Łukowie(lubelskie) nie ma redukcji i tak ma być w Kluczborku.Przez takich debili jak nieuczciwi ludzie PKS-y w Poznaniu,Wrocławiu,Płocku,Namysłowie,Lublińcu,Częstochowie splajtowały za nieuczciwe zarobki, zróbcie coś z tym .Tak nic nie wywalczycie tylko forma strajku ostatecznego bez rozmów z rządem wywalczycie i zamiast PKS-ów niech splajtują prywaciarze.

POWODZENIA ŻYCZĄ WSZYSCY PASAŻEROWIE Z PKS-u KLUCZBORK

2019-04-28T17:10:17 02:00, Gość:

Ja jestem pasażerem PKSu Kluczbork i do życzeń dla nauczycieli się nie dołączam. Proszę to uwzględnić!

Kierowcy autobusów w większości byli studentami pedagogiki

ze specjalizacjami,ale nauczycieli w Kluczborku jest tak dużo ,że zrobili sobie prawo jazdy kat.D ,żeby mieli jakąś dużo płatną pracę, a kierowcy autobusów też dołączyli do nauczycielskiego protestu,ponieważ też mają wykształcenie pedagogiczne i to właśnie to jest odpowiedź na pytanie na ,które pytałeś.

Dodaj ogłoszenie