Nieustępliwy Prezydent Opola. Komentarz Łukasza Żygady

Łukasz Żygadło
Przez ratuszowe korytarze przewija się plotka głosząca, że prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, nieustępliwie próbuje namówić władze Platformy Obywatelskiej do zaniechania wystawienia kandydata na urząd prezydenta w nadchodzących wyborach samorządowych. Po co mają kogoś wystawiać, jak mają jego. To znaczy, mogą udzielić poparcia urzędującemu prezydentowi, bo choć deklaruje się jako bezpartyjny, to jasno określił się przez ostatnie lata i sam ciężko, własną piersią pracował na zmianę rządu.

Z tego co wiem w lokalnej Platformie Obywatelskiej panuje z tego powoduje niezadowolenie. Raz, że w Opolu, zwłaszcza w gmachu Urzędu Marszałkowskiego, średnio pana prezydenta lubią. Dwa, kandydat na prezydenta zawsze holuje listę do Rady Miasta, a bez niego, może być trudno utrzymać obecny stan ludzi PO w radzie.

Napisałem, że Arkadiusz Wiśniewski walczy nieustępliwie o swoje, bo tak jest. Trwa ten stan już dobry rok, kiedy od Rafała Trzaskowskiego po ostatnie spotkanie z ministrem Tomaszem Siemoniakiem, próbuje przekonać do siebie władze PO. Kiedyś słyszałem, że blokada idzie z Warszawy bo Tusk nie wybacza ludziom którzy niegdyś zdradzili partię, w dodatku zdradzili z kim.

Poszli z Jakim i Kowalskim, czyli w przyszłości mogą zdradzić ponownie, a przecież nikt nie lubi czuć się zdradzony, prawda? Jednak nieustępliwość to cenna cecha charakteru. Często nieustępliwe są psy, czekające aż spadnie im choć kęs mięsa z pańskiego stołu. Zawsze żyją nadzieją i wiarą, że zły los się odwróci.

Tak oto po wielu miesiącach umizgów i robienia maślanych oczu, pojawia się nadzieja głosząca, że władze Platformy Obywatelskiej zastanawiają się nad udzieleniem poparcia Wiśniewskiemu. Co otrzymają w zamian? Proste. Na pewno stanowisko wiceprezydenta (ktoś zatem będzie musiał zmienić pracę), a może zarząd w jednej z miejskich spółek? Być może któremuś z działaczy wpadnie jakaś rada nadzorcza? W PO śmieją się, że każdy chciałby mieć jedno mieszkanie w TBS, ale to pewnie tylko drobne złośliwości.

Czas pokaże jak będzie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska