Niezwykłe podróże. Tomek Michniewicz jak Indiana Jones

Katarzyna Kownacka
Strzelaniny, kradzieże, wzajemne nasyłanie służb specjalnych i policji to chleb codzienny poszukiwaczy. Dlatego zdobyć ich zaufanie to duża rzecz. – O możliwość pracy w Mel Fisher’s starałem się 8 miesięcy. Słałem maile, dokumentacje poprzednich wypraw, rekomendacje. Do Tony’ego Tuckera, poszukiwacza, z którym przewędrowałem pustynię w Nowym Meksyku, trafiłem przez znajomych – wyjaśnia Tomek Michniewicz.On pokazał polskiemu dziennikarzowi płaskorzeźbę na skale widoczną tylko z odpowiedniego miejsca, o odpowiedniej porze i pod odpowiednim kątem. – To 150-metrowej wielkości muł z jukami wyrzeźbiony na 300-metrowym zboczu w środku pustyni – opisuje Tomek. - W duchu się uśmiechałem, kiedy Tony mi o nim opowiadał. Jak go zobaczyłem, nogi się pode mną ugięły.Muł – nie mają  wątpliwości ani Tony, ani Tomek – to znak, który prowadzi do skarbu. – A tych w Nowym Meksyku jest cała masa. Trzeba mieć jednak ogromną wiedzę geograficzną, botaniczną i historyczną, by czytać wskazówki – mówi. – Znaczenie może mieć bowiem roślina. Jeśli jest w miejscu, w którym zazwyczaj nie rośnie, warto się jej przyjrzeć.
Strzelaniny, kradzieże, wzajemne nasyłanie służb specjalnych i policji to chleb codzienny poszukiwaczy. Dlatego zdobyć ich zaufanie to duża rzecz. – O możliwość pracy w Mel Fisher’s starałem się 8 miesięcy. Słałem maile, dokumentacje poprzednich wypraw, rekomendacje. Do Tony’ego Tuckera, poszukiwacza, z którym przewędrowałem pustynię w Nowym Meksyku, trafiłem przez znajomych – wyjaśnia Tomek Michniewicz.On pokazał polskiemu dziennikarzowi płaskorzeźbę na skale widoczną tylko z odpowiedniego miejsca, o odpowiedniej porze i pod odpowiednim kątem. – To 150-metrowej wielkości muł z jukami wyrzeźbiony na 300-metrowym zboczu w środku pustyni – opisuje Tomek. - W duchu się uśmiechałem, kiedy Tony mi o nim opowiadał. Jak go zobaczyłem, nogi się pode mną ugięły.Muł – nie mają wątpliwości ani Tony, ani Tomek – to znak, który prowadzi do skarbu. – A tych w Nowym Meksyku jest cała masa. Trzeba mieć jednak ogromną wiedzę geograficzną, botaniczną i historyczną, by czytać wskazówki – mówi. – Znaczenie może mieć bowiem roślina. Jeśli jest w miejscu, w którym zazwyczaj nie rośnie, warto się jej przyjrzeć.
Statki sprzed wieków pełne kosztowności i złote komnaty, do których prowadzą pułapki z zapadniami, to nie bajka - zapewnia Tomek Michniewicz, dziennikarz, fotograf i podróżnik.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska