Od walki do zwycięstwa. Zobacz, kto odniósł zwycięstwo w konkursie w Oleśnie

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Konferencja „Od walki do zwycięstwa” w Oleśnie.
Konferencja „Od walki do zwycięstwa” w Oleśnie. Mariola Flank
Konferencję „Od walki do zwycięstwa” zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnie. Wręczono na niej nagrody w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Rynku Pracy w roku 2024.

Konferencja „Od walki do zwycięstwa” adresowana była głównie do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z powiatu oleskiego. W spotkaniu zorganizowanym w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie udział wzięli również podopieczni oleskich Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Motywacja w życiu poprzez trening sztuki walki

Gościem specjalnym konferencji był Tomasz Boral, trener personalny sztuki walki i fitness, który zaprezentował wykład „Motywacja w życiu poprzez trening sztuki walki. Rozwój mentalny człowieka”.

W drugiej części konferencji ogłoszono wyniki i wręczono nagrody w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Rynku Pracy w roku 2024. W tym roku do konkursu dla szkół podstawowych zgłosiło się 27 uczniów.

- Ich zadaniem było przygotowanie krótkiego filmu zachęcającego pracodawcę do zatrudnienia w jego firmie - informuje Maciej Flank, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnie.

Nadesłane na konkurs autoprezentacje oceniało jury w składzie: Jolanta Górka (dyrektor Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Oleśnie), Bogusława Szychowska (zastępca naczelnika wydziału edukacji w Starostwie Powiatowym w Oleśnie), Paweł Miozga (kierownik Biura Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Oleśnie), Kryspin Nowak (przewodniczący oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Oleśnie) oraz Maciej Flank (dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnie).

W konkursie udział wzięli: Mateusz Ptak (ZSP w Borkach Wielkich), Wiktoria Więdłocha, Zofia Grabarek, Zofia Patyk (PSP w Cieciułowie), Karolina Filipczyk, Oliwia Idasiak (PSP w Dobrodzieniu), Katarzyna Erd (PSP w Gorzowie Śląskim), Filip Kucharski, Maja Duś (PSP w Jaworznie), Blanka Wiktorek, Hania Pietras (PSP w Kowalach), Dominika Seman, Ksawery Gierczyk, Paweł Badera (PSP nr 1 w Oleśnie), Kinga Zadworna, Zuzanna Dyrda (SP nr 2 w Praszce), Dagmara Kryściak, Lena Pawlaczyk, Nadia Bór (PSP nr 3 w Praszce), Alicja Pietras, Julian Furmański (PSP nr 4 w Praszce), Emilia Wiatr, Marcel Jarosiński, Oliwia Froniewska (PSP w Radłowie), Kamila Gorąca (PSP w Rudnikach), Liliana Szczygieł, Milena Jendrzej (PSP w Zębowicach).

- Sześciu najwyżej ocenionych uczniów awansowało do finału konkursu. Finał polegał na symulowanej rozmowie o pracę - wyjaśnia Maciej Flank.

W finale udział wzięli: Ksawery Gierczyk, Karolina Filipczyk, Milena Jendrzej, Filip Kucharski, Zuzanna Dyrda i Lena Pawlaczyk.

Wyniki końcowe konkursu Powiatowego Konkursie Wiedzy o Rynku Pracy w Oleśnie:

  • I miejsce - Ksawery Gierczyk (PSP nr 1 w Oleśnie, opiekun - Anna Hiller-Janik)
  • II miejsce - Milena Jendrzej (PSP w Zębowicach, opiekun – Agata Wons-Wiecha)
  • III miejsce - Filip Kucharski (PSP w Jaworznie, opiekun – Aleksandra Strugała)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, finaliści i laureaci – statuetki oraz nagrody rzeczowe.
Ponadto nauczyciele, w większości są to szkolni doradcy zawodowi, otrzymali podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.

Konferencja została zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnie w ramach realizowanego z Krajowego Planu Odbudowy projektu pn. „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie”.

Oglądaj kolejne zdjęcia, żeby zobaczyć sylwetki znanych oleśnian -->

Znani mieszkańcy Olesna i okolic zrobili imponujące kariery....

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska