Odra Brzeg nie miał najmniejszych szans

Archiwum
Archiwum
Nasze koszykarki tylko kilka minut dotrzymywały kroku zespołowi z Polkowic. Ostatecznie przegrały 40 punktami.

CCC Polkowice -Odra Brzeg 87:47 (18:11, 31:12, 18:14, 20:10)
CCC: Maltsi 16 (2x3), Musina 15 (2x3), Perovanovic 9, Zoll 4, Majewska 4 - Lavender 16, Walich 8, Frazee 8 (1x3), Gajda 5 (1x3), Dobrowolska 2
Odra: Małaszewska 11 (1x3), Ellis 8, Starling 5 (1x3), Buszta 5 (1x3), Daniel 2 - Żyłczyńska 7 (1x3), Kochubei 5 (1x3), Oses 2, Bolek 2, Kędra 2

Po trafieniu Małaszewskiej za trzy punkty w 5 minucie Odra przegrywała tylko 8:10, ale za chwilę traciła 10 punktów, choć i tak na koniec pierwszej kwarty wynik był jeszcze przyzwoity. Kolejnych 10 minut upłynęło pod miażdżące dyktando polkowiczanek, które uzyskały aż 26 punktów przewagi, a zaledwie cztery minuty zakończyły się wynikiem 14:2.

Odra nie radziła sobie z obroną rywalek, słabo spisywała się w rzutach z półdystansu, a skuteczniejsza była w "trójkach". Siła ataku CCC była przygniatająca i nasze koszykarki szybko musiały się pogodzić z porażką. W efekcie szansę dostały zazwyczaj rezerwowe Kędra, Oses, Bolek i przewaga miejscowych jeszcze wzrosła.