Olescy policjanci uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Archiwum
Sierżant sztabowy Mariusz Kauf i posterunkowy Przemysław Szymanek znaleźli ją na strychu jednej z oleskich kamienic. Udzielili jej niezbędnej pomocy i przekazali lekarzom.

Kilka dni temu do oleskich policjantów zadzwoniła mieszkanka powiatu, która poinformowała ich, że przed chwilą telefonowała do niej koleżanka i powiedziała, że właśnie targnęła się na swoje życie. Jak wynikało z rozmowy, miała połknąć tabletki.

Dyżurny natychmiast wysłał pod adres desperatki patrol w składzie sierżant sztabowy Mariusz Kauf i posterunkowy Przemysław Szymanek. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce okazało się, że drzwi do mieszkania były zamknięte, a z wnętrza nikt nie odpowiadał na wezwania.

- Policjantom udało się jednak wejść do środka, nikogo tam nie było, znaleźli tylko pozostawiony tam telefon - mówi aspirant Stanisław Filak z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie.

Mundurowi zaczęli więc sprawdzać cały budynek. Podczas poszukiwań dotarli na strych, gdzie za zamkniętymi drzwiami odnaleźli poszkodowaną.

- Kobieta leżała na podłodze, była już półprzytomna, nie można było nawiązać z nią kontaktu - dodaje Stanisław Filak. - Policjanci natychmiast udzielili jej pomocy. 39-latka trafiła pod opiekę lekarską, jej życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

**

Myśli samobójcze - GDZIE SZUKAĆ POMOCY**

  • Centrum Wsparcia - bezpłatny telefon dla osób w kryzysie czynny 24h / dobę 7 dni w tygodniu (także w święta) - tel. 800 70 2222
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych - 116 123
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - 116 111
  • Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka - 800 12 12 12

OPOLSKIE INFO - 13.07.2018

Najwyższa Izba Kontroli alarmuje, że zachorowania na nowotwory w Polsce rosną w zastraszającym tempie. Odsetek zapadalności na te groźne choroby wzrósł aż o 45 procent. Niestety - skuteczność leczenia onkologicznego w Polsce jest gorsza niż w większości pozostałych krajów Unii Europejskiej i rokrocznie na nowotwory złośliwe umiera prawie 100 tysięcy osób w Polsce. Jak podkreślają inspektorzy NIK, jedną z głównych przyczyn tej dramatycznej sytuacji jest bardzo słaba profilaktyka. Badań, które mogłyby wykryć raka we wczesnym stadium, robi się u nas w kraju zbyt mało. Kolejne problemy to długi czas trwania diagnostyki oraz długi okres oczekiwania na badania oraz wizyty u specjalistów. Nowotwory zbierają więc w Polsce potężne żniwo. Które największe?Zobacz też, czy grozi ci rak TVN

Jaki jest najgorszy rak? Te nowotwory zabijają nas najczęści...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska