Olimpiada młodzieży. Pięć brązowych medali Orła Namysłów

Dżudoka Stanisław Jesionek zdobył brązowy krążek.
Dżudoka Stanisław Jesionek zdobył brązowy krążek. Sławomir Jakubowski
Młodzi Opolanie rywalizują na arenach sportowych województwa łódzkiego, a po dotychczas rozegranych finałach uzbierali oni 335 punktów, co daje 13. miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.

W medalowej mamy 19 krążków - cztery złote, trzy srebrne i 12 brązowych. Zajmujemy także 13. pozycję.

Pięć medali i 45 punktów to dorobek zapaśników stylu wolnego z Namysłowa. Nasz jedynaczka wśród dziewcząt Alicja Czyżowicz stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii 43 kg.

Podobnie jak jej klubowi koledzy Wiktor Lejczak (50 kg), Robert Zubyk (58 kg), Przemysław Komsa (63 kg), Rafał Czyżowicz (73 kg). Ponadto piąty był Szymon Makuch (50 kg) i Dawid Czyżowicz (85 kg), a ósmy Paweł Malicki (63 kg). Orzeł zajął w klasyfikacji klubowej trzecią pozycję, za LKS-em Mazowsze Teresin i Slavią Ruda Śląska, a w punktowej wojewódzkiej - siódmą.

Brązowy medal wywalczył dżudoka AZS-u Opole Stanisław Jesionek. Rywalizujący w kategorii 55 kg zawodnik przegrał walkę półfinałową.

W tej samej wadze startował drugi z opolan Jan Stolarek, który sklasyfikowany został na 7. miejscu. To byli jedyni nasi reprezentanci, którzy dla województwa wywalczyli osiem punktów.

18 punktów wywalczyli z kolei nasi sztangiści, ale wrócili tylko z jednym brązowym medalem. Zdobył go w kategorii 94 kg 3 Łukasz Mruk z Budowlanych Opole, który w dwuboju uzyskał 248 kg, ale do drugiego zawodnika stracił aż 22 kg. Piąty był z kolei Bartłomiej Barth z Budowlanych (77 kg), a ósmy Jonatan Bogdans z MOS-u Opole (69 kg).

Zakończyli także rywalizację siatkarze i siatkarki (w finale grało po osiem zespołów). Pierwsi zajęli ostatecznie szóstą lokatę. Po fazie grupowej na koncie mieli dwie porażki i wygraną, dlatego walczyli o miejsca 5-8. W tej fazie pokonali warmińsko-mazurskie, aby w spotkaniu o piątą lokatę ulec drużynie z województwa łódzkiego.

Dziewczęta swój pierwszy mecz wygrały na zakończenie turnieju, a jego stawką było siódme miejsce. Po czterech porażkach pokonały kujawsko-pomorskie.