Opolanki dobrze wypadły na mistrzostwach Europy juniorów w dzudo

Monika Bank
Monika Bank Sławomir Jakubowski
Monika Bank (Gwardia Opole) zajęła 5., a Justyna Karpała (AZS Opole) 7. miejsce.

Zawody odbyły się w belgijskim Lommel, a w 22-osobowej reprezentacji Polski była trójka przedstawicieli klubów z Opola.

Najwyższe, bo 5. miejsce zajęła Monika Bank z Gwardii. Startowała ona w wadze +78 kg, w której wystąpiło 17 zawodniczek. W pierwszej walce opolanka pokonała Rosjankę Janę Percewą, ale w drugiej uległa Holenderce Tessie Savelkous. Dostała się jednak do repasaży zachowując szansę na brązowy medal. W pierwszej walce w tej fazie pokonała Włoszkę Elisę Marchio i stanęła do decydującej walki o miejsce na najniższym stopniu podium. Uległa w niej jednak innej Rosjance - Aleksandrze Babincewej.
Justyna Karpała (AZS Opole) startowała w wadze do 57 kg, do której zgłoszonych zostało 31 zawodniczek. Wygrała dwie pierwsze walki z: Danielą Kazanoi (Białoruś) i Camille Bailly (Francja). W trzeciej, decydującej o awansie do półfinału, uległa jednak Szwajcarce Fabienne Kocher. Opolanka mogła jeszcze liczyć na brąz po repasażach, gdyby wygrała w nich dwie walki. Już jednak w pierwszej uległa Szwedce Emmie Barkeling.

Trzecim reprezentantem Opola był Tomasz Szczepaniak (AZS) w wadze do 81 kg. Niestety już w I rundzie uległ późniejszemu brązowemu medaliście - Rosjaninowi Albertowi Kostojewowi.