Opolscy oldboje zakończyli zmagania o udział w mistrzostwach Polski

Paweł Sładek
Oldboje z OZPN.
Oldboje z OZPN. Jakub Trzaska/OZPN
Oldboje z Opolskiego Związku Piłki Nożnej wzięli udział w makroregionalnym turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Polski. Awansować im się jednak nie udało.

W ramach turnieju rozgrywanego w Kotorzu Małym reprezentanci opolskiego związku mierzyli się z „sąsiadami” z Dolnośląskiego ZPN i Śląskiego ZPN. Opolski zespół, w składzie którego znaleźli się m.in. Wojciech Scisło, Marcin Nowacki czy Arkadiusz Konfisz, wygrał inaugurujący „imprezę” mecz z oldbojami z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Rywalizacja zakończyła się wynikiem 2:0. Bramki dla OZPN strzelił Wojciech Scisło z rzutu karnego, a po przerwie jeszcze jedną cegiełkę dołożył Tomasz Jasiński, ustalając wynik spotkania.

Nim doszło do drugiego meczu opolskiej ekipy, w szranki stanęli zawodnicy Śląskiego i Dolnośląskiego ZPN. W tym pojedynku bezsprzecznie lepsi okazali się oldboje z Górnego Śląska, którzy nie pozostawiając złudzeń swoim rywalom, wpakowali im aż cztery gole, tracąc zaledwie jednego.

Śląski zespół jest aktualnie wicemistrzem Polski oldbojów. I nie ma co się dziwić, skoro w jego składzie są tacy zawodnicy, jak: Ireneusz Jeleń, Ryszard Czerwiec, Wojciech Grzeb. A to zaledwie „garstka” zasłużonych dla polskiej piłki byłych piłkarzy.

Na mistrzostwa mogła awansować tylko jedna drużyna – zwycięska w pojedynku OZPN i ŚZPN. Więcej z gry mieli przyjezdni, natomiast mecz był wyrównany, czego efektem był do przerwy bezbramkowy remis. Pierwsza z bramek padła w drugiej połowie, i jak się okazało, było to ostatnie trafienie w tym meczu. Strzelcem gola był Arkadiusz Jeleń, który tym samym zapewnił swojej drużynie możliwość walki o medale mistrzostw. OZPN musi za to przełknąć gorycz porażki.