Opolscy piłkarze grali Puchar Polski - wyniki

Archiwum
Paweł lepak zdobył dwie bramki dla Polonii Nysa, która wyeliminowała Skalnika Gracze. Archiwum
Spotkania 1/16 finału na szczeblu wojewódzkim zakończyły piłkarską jesień na Opolszczyźnie. Niespodzianka była właściwie jedna.

Doszło do niej w Nysie, gdzie występująca w klasie okręgowej Polonia Nysa pokonała wicelidera IVligi - Skalnika Gracze. Wyżej notowany zespół prowadził w tym meczu dwukrotnie za sprawą Mrozińskiego i Paciorka, a wynik 1-2 utrzymywał się do 63. minuty. Potem gospodarze w ciągu trzynastu minut za sprawą Kotrysa i Lepaka (2) strzelili trzy bramki i zapewnili sobie awans.

Za drugie nieoczekiwane rozstrzygnięcie należy uznać porażkę Śląska Łubniany w Niezdrowicach. Ta przydarzyła się dopiero w loteryjnych rzutach karnych, ale jednak. Niespodzianką pachniało niemal przez całą pierwszą połowę w Kędzierzynia-Koźlu. Chemik przegrywał bowiem z Rybną 0-1, ale do szatni strzelił gola Łysek, a potem miejscowi dołożyli jeszcze trzy.

Trudną przeprawę mieli III-ligowcy: Odra Wodzisław w 75. minucie zdobyła gola w Proślicach, a Start Namysłów za sprawą Zajączkowskiego wygrał skromnie w Łanach. W spotkaniu dwóch III-ligowców Leśnica pokonała 3-2 w Głubczycach Polonię.