Opolscy politycy o obronie dobrego imienia Jana Pawła II. Przypominają, że to on zniszczył komunizm. "Komuniści nigdy mu tego nie wybaczyli"

Tomasz Kapica
Tomasz Kapica
Związani z Opolszczyzną politycy w dużej części stanęli w obronie atakowanego przez część mediów i elit politycznych św. Jana Pawła II. Swoje poparcie wyrazili na sali sejmowej czy w mediach społecznościowych.

Od kilku dni w przestrzeni publicznej trwa atak na postać świętego Jana Pawła II. Przyłączają się do niego media liberalno-lewicowe a także część przedstawicieli sceny politycznej. Twardo w obronie Papieża Polaka stają politycy Zjednoczonej Prawicy a także Kukiz-15 czy PSL.

Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski zamanifestował swoją niezgodę na atakowanie św. Jana Pawła II podobnie jak premier Mateusz Morawiecki - publikując na profilu facebookowym grafikę z napisem "Nie lękajcie się".

Związany z Opolszczyzną i wciąż bardzo wpływowy w regionie europoseł Patryk Jaki opublikował z kolei swój film w sprawie manipulacji dotyczących życiorysu i pontyfikatu Papieża Polaka.

"Jan Pawel II zniszczył komunizm i komuniści nigdy mu tego nie wybaczyli. Dlatego chcą się zemścić i nie ma przypadku, że założony przez agenta komunistycznej bezpieki TVN w niego uderza manipulacjami" - podkreślił Patryk Jaki.

Swoje wsparcie w mediach społecznościowych wyraziła także poseł Violetta Porowska z PiS. Zamieściła cytat z Jana Pawła II.

"Człowiekowi współczesnemu grozi duchowa znieczulica, a nawet śmierć sumienia. Śmierć sumienia jest natomiast czymś gorszym od grzechu” - napisała poseł Porowska.

Mocno w obronę czci i godności św. Papieża Polaka zaangażowali się politycy Solidarnej Polski. W sobotę ( 11 marca) pod kościołem Błogosławionego Czesława w Opolu odbyła się konferencja rozpoczynająca społeczną akcję jednoczenia Polaków ku pamięci Jana Pawła II.

- Chcemy zjednoczyć mieszkańców regionu. Nie pozwolimy by autorytet Jana Pawła II był niszczony ze względu na powody polityczne i na podstawie ubeckich pomówień czy też księży, który współpracowali z komunistyczną bezpieką, bez weryfikacji źródeł – mówił minister Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

Poseł PiS Katarzyna Czochara publicznie zachęcała z kolei do oglądania filmu o perfidii esbeckich prowokacji wobec Ojca Świętego.

Po emisji reportażu w telewizji TVN, który obciążał kardynała Karola Wojtyłę o zaniechania ws. przypadków pedofilii w Kościele, sejm przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Za uchwałą głosowało 271 posłów, a 43 było przeciw. Od głosu wstrzymało się 4., reszta nie wzięła udziału w głosowaniu.

„Jego słowa i czyny demonstrowały i budziły miłość do Ojczyzny, wspierając czynnie naród polski w dążeniach do odzyskania wolności i niepodległego bytu państwowego. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowania potępia medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież – św. Jan Paweł II najwybitniejszy Polak w historii” – napisano w przyjętej uchwale.

Tak głosowali opolscy posłowie:

  • Janusz Kowalski (Solidarna Polska) - za,
  • Violetta Porowska (PiS) - za,
  • Katarzyna Czochara (PiS) - za,
  • Marcin Ociepa (OdNowa) - za,
  • Kamil Bortniczuk (Republikanie) - za,
  • Tomasz Kostuś (KO) - nie głosował,
  • Ryszard Wilczyński (KO) - nie głosował,
  • Witold Zembaczyński (KO) - nie głosował,
  • Rajmund Miller (KO) - nie głosował,
  • Paweł Kukiz - za,
  • Marcelina Zawisza (Lewica) - przeciw,
  • Ryszard Galla (Mniejszość Niemiecka) - wstrzymał się.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska