Opolski kierowca jedzie na mistrzostwa świata

Mir
Arkadiusz Wieczorek z Kędzierzyna-Koźla będzie reprezentował Polskę na XXVII Mistrzostwach Świata Zawodowych Kierowców Samochodów Ciężarowych, które we wrześniu odbędą się w Austrii.

Przepustkę na tę imprezę kędzierzynianin zdobył podczas ostatniego Motor Show 2010 w Poznaniu gdzie odbyły się ogólnopolskie eliminacje.

Arkadiusz Wieczorek okazał się najlepszy w kategorii tandem samochód ciężarowy z przyczepą. Natomiast w kategorii samochód ciężarowy do 12 t zwyciężył Dariusz Sobczak z Krakowa, w kategorii zestaw ciągnik siodłowy i naczepa - Dariusz Serafiński z Dusznik, a w kategorii furgon - Przemysław Kulczyński z Poznania.

W ostatniej edycji mistrzostw, największej imprezie w świecie transportu drogowego, polski zespół zajął w klasyfikacji generalnej 6. miejsce, a w konkurencji eco-drivingu - 3, na 28 startujących zespołów.