Opolski Klub Smakosza. Skosztujcie regionalnych potraw

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
"Karp po niemodlińsku" w restauracji w Niemodlinie, która leży na opolskim szlaku kulinarnym.
"Karp po niemodlińsku" w restauracji w Niemodlinie, która leży na opolskim szlaku kulinarnym. OROT
Od 1 lipca Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna ruszyła z kolejnym pomysłem na promocję szlaku kulinarnego "Opolski Bifyj".

Nawet ten, kto nie lubił dotychczas karpia, a spróbuje go w wersji „po niemodlińsku”, po prostu się zakocha - śmieje się Michał Wieczorek z Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. To jedno z regionalnych dań, które można skosztować w restauracji „Na Wyspie” w Niemodlinie, leżącej na Szlaku Kulinarnym Opolski Bifyj.

- To system lojalnościowy, który został stworzony z myślą o klientach poszukujących nowych doznań smakowych. O tych, którzy cenią sobie smaki kuchni tradycyjnej i regionalnej oraz lubią poznawać historię lokalną - czytamy w informacji o klubie.

Jak do niego dołączyć? Wystarczy z jednej z restauracji wziąć specjalną kartę lojalnościową, w której jest miejsce na sześć pieczątek. Wybrać się w kulinarną podróż po minimum trzech restauracjach, zbierając sześć pieczątek. Jedna pieczątka przysługuje przy zakupie posiłku za minimum 50 zł, a na karcie z jednej restauracji mogą znajdować się maksymalnie dwie pieczątki. Po spełnieniu tych warunków klient dostaje w prezencie 20-procentową zniżkę na obiad w restauracji, z której ma pieczątkę.

Na liście trzynastu restauracji zapraszających do klubu smakosza są: „Nad Stawem” w Bogacicy, „Bajka” w Grodźcu, „Kamieniec” w Kamieniu Śląskim, „Pasja” w Hotelu Spałka w Kluczborku, „Zamkowa” w Zamku Moszna, „Na Wyspie” w Niemodlinie, restauracje w Motelu Zapiecek w Mirowszczyźnie, Hotelu Szara Willa w Opolu, Pałacu Pawłowice, Pałacu Większyce, „Dębowy Gościniec” w Hotelu Dębowe Wzgórze w Pokrzywne, „Śtantin” w Starych Siołkowicach oraz „Ratuszowa” w Strzelcach Opolskich.

Szlak Kulinarny Opolski Bifyj (po śląsku „kredens” - mebel, symbol kuchni lub jadalni na Śląsku Opolskim) OROT zainicjował w 2015 roku. Dotychczas dołączyło do niego 19 restauracji, w których można m.in. zjeść śląskie niebo, siemieniotkę, wodzionkę, kartoffelsalat czy słodkości: śliszki, kołocz śląski lub krajanki (potrawy, które znalazły się na liście ministerialnej produktów tradycyjnych województwa opolskiego lub których składniki są na tej liście).

W ramach promocji przygotowano przewodnik kulinarny autorstwa Elżbiety Tomczyk-Miczki i Piotra Mielca, który zdobył w 2015 r. Nagrodę Magellana.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska