Opolszczyzna. Darmowe szkolenia dla bezrobotnych w wieku 45+

Dorota Richter [email protected] 77 44 32 568 fot. Paweł Stauffer
Opiekunka dziecięca to zawód coraz bardziej poszukiwany na rynku pracy. W ubiegłym roku fach ten Opolanki zdobywały już w ramach innego unijnego projektu: „Profesjonalna opieka nad dzieckiem niepełnosprawnym szansą dla bezrobotnych kobiet 45+”.
Opiekunka dziecięca to zawód coraz bardziej poszukiwany na rynku pracy. W ubiegłym roku fach ten Opolanki zdobywały już w ramach innego unijnego projektu: „Profesjonalna opieka nad dzieckiem niepełnosprawnym szansą dla bezrobotnych kobiet 45+”.
Skończyłeś 45 lat i nie masz pracy? Weź udział w darmowych szkoleniach. - Na naukę nigdy za późno - przekonują organizatorzy.

Technolog robót wykończeniowych w budownictwie lub opiekunka dzieci i osób starszych - to propozycje bezpłatnych szkoleń dla bezrobotnych mieszkańców Opolszczyzny. Kursy odbędą się w ramach projektu: „Nowe szanse, Nowe kwalifikacje”.

Zobacz: Opole. Akademickie Centrum Karier chce szkolić asystentów dla osób niepełnosprawnych

- Dzięki tym szkoleniom chcemy umożliwić chętnym zdobycie nowych kwalifikacji, a tym samym zwiększyć ich szanse na znalezienie dobrej pracy - tłumaczy Ewa Borzęcka z Grupy Doradczej Projekt, organizatora projektu, który współfinansuje Unia Europejska.

Kto może wziąć udział w darmowych szkoleniach? Osoby, które ukończyły 45 lat i są zarejestrowane w urzędzie pracy. Jak tłumaczą organizatorzy projektu, na Opolszczyźnie w urzędach pracy zarejestrowanych jest ponad 12 tys. bezrobotnych w wieku 45+.

- Połowa z nich ma wykształcenie zawodowe i niższe, a dodatkowo wiele osób ma już niepotrzebne na rynku kwalifikacje - mówią.

- W szczególności zapraszamy kobiety, ponieważ nadal to właśnie panie częściej zagrożone są wykluczeniem społecznym i skazane na brak pracy - dodaje Ewa Borzęcka - Na kursach zawodowych projekt jednak się nie skończy. Zaplanowaliśmy również poradnictwo zawodowe, a także warsztaty umiejętności i kompetencji.

Pod tymi zajęciami kryją się m.in. spotkania z doradcą zawodowym, który pomoże określić uczestnikom możliwości zawodowe i wykształcić umiejętności sprawnego poruszania się po rynku pracy i rozmowy z pracodawcą.

Zobacz: Opolszczyzna. Bezrobotni w wieku 45+ biorą udział w szkoleniach

Poza tym w planach są zajęcia z przedsiębiorczości, komunikacji, negocjacji i autoprezentacji.

- Dzięki tym cechom uczestnicy łatwiej poradzą sobie z trudnymi sytuacjami np. w komunikacji z przełożonym lub pomogą zbudować właściwe relacje w przyszłej pracy zespołowej - tłumaczy Ewa Borzęcka.

Organizatorzy zapewniają także m.in. stypendium szkoleniowe, a na zakończenie kursu certyfikat.

Zainteresowani mogą kontaktować się z biurem projektu przy ul. Reymonta 30 (III piętro) w Opolu lub pod numerem tel.: 603 035 975.

Miejsc w projekcie jest 81. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska