Orlen Superliga. Corotop Gwardia Opole została wypunktowana w meczu z MMTS-em Kwidzyn

Szczypiorniści Gwardii ponieśli bolesną porażkę w Kwidzynie.
Szczypiorniści Gwardii ponieśli bolesną porażkę w Kwidzynie. Wiktor Gumiński
Wyjazdowy mecz 21. kolejki Orlen Superligi zupełnie nie wyszedł piłkarzom ręcznym Corotop Gwardii Opole. Ulegli w nim MMTS-owi Kwidzyn 25:33.

Była to bardzo istotna potyczka, ponieważ obie te drużyny zapewne do końca rundy zasadniczej będą rywalizować o miejsce w czołowej „ósemce”, która weźmie udział w fazie play-off.

Przed pierwszym gwizdkiem to grono zamykała właśnie Gwardia, ale miała ona w dorobku tylko o trzy punkty więcej od plasującego się na 10. lokacie MMTS-u. Niezwykle wyrównana była też ich bezpośrednia potyczka w pierwszej części sezonu, kiedy to w Stegu Arenie opolanie wygrali po rzutach karnych.

Starcie w Kwidzynie od początku ułożyło się jednak dla gwardzistów niekorzystnie. W całym meczu nie tylko ani razu nie objęli prowadzenia, ale (nie licząc wyniku 0:0) na tablicy świetnej ani razu nie oglądaliśmy nawet remisu. Cały czas na prowadzeniu znajdowali się kwidzynianie, choć do 22. minuty Gwardia próbowała jeszcze dotrzymywać im kroku. Spora była w tym zasługa aktywnego Fabiana Sosny, dzięki którego udanym zagraniom wtedy MMTS wygrywał jeszcze tylko 10:9.

Końcówka pierwszej połowy była już jednak wielkim sygnałem ostrzegawczym dla opolan. Ten fragment spotkania znacznie lepiej rozegrał zespół z Kwidzyna, dzięki czemu na półmetku prowadził już 17:13.

Jak się okazało, to był początek końca drużyny z Opola w tej konfrontacji. W drugiej połowie był on tylko konsekwentnie rozbijany przez przeciwnika. Kiedy na kwadrans przed końcem MMTS prowadził 29:17, było już jasne, że jedyną zagadką pozostawały rozmiary jego efektownego zwycięstwa.

Takie rozstrzygnięcie sprawiło, że MMTS przeskoczył w tabeli Gwardię i awansował w niej na 8. pozycję. Opolska ekipa spadła na 9. miejsce.

MMTS Kwidzyn – Corotop Gwardia Opole 33:25 (17:13)
MMTS: Zakreta, Matlęga – Potoczny 6, Kosmala 6, Grzenkowicz 5, Kamyszek 4, Cherkashchenko 4, Landzwojczak 3, W. Jankowski 3, Malczak 1, Lewczyk 1, Łazarczyk, Guziewicz, Welcz, Jarosz, Chałupka.
Gwardia: Ałaj, Malcher – Sosna 7, Hryniewicz 5, Łangowski 3, Widomski 3, Wandzel 3, Jendryca 2, M. Jankowski 1, Monczka 1, Wojdan, Zawadzki, Koc, Stempin, Kawka, Milewski.
Kary: MMTS – 12 min., Gwardia – 8 min.