Orzeł Namysłów znowu z medalami! Tym razem podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Orzeł Namysłów wygrał klasyfikację drużynową.
Orzeł Namysłów wygrał klasyfikację drużynową. Materiały klubu
Znowu z kapitalnej strony pokazali się zapaśnicy Orła Namysłów podczas bardzo ważnej imprezy. Tym razem w trakcie XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych.

Podczas zmagań w Łodzi zdobyli bowiem trzy medale indywidualnie, a dwóch zawodników zajęło piątą lokatę. Co ważne wyniki te pozwoliły na pewne zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej turnieju stylu wolnego przed zespołami ze Zgierza i Kraśnika, a łącznie udział wzięło 58 klubów z całego kraju. Tym samym podopieczni Radosława Marcinkiewicza powtórzyli sukces z ubiegłego roku.

Warto odnotować, iż zawodnicy rywalizowali jednocześnie w ramach mistrzostw Polski juniorów młodszych do lat 17, a cała walka były również eliminacjami do zbliżającego się światowego czempionatu w tej grupy wiekowej (Budapeszt 2021).

Po złoty medal i tytuł mistrza Polski w bardzo dobrym stylu, a do tego w nowej dla siebie kategorii wagowej do 51 kg, sięgnął zaledwie 15-letni Adrian Sikora. Tym samym wywalczył sobie także prawo startu w stolicy Węgier. To kolejny jego triumf, bo ma na swoim koncie wiele sukcesów krajowych i międzynarodowych oraz już trzy tytuły mistrza kraju młodzików (2018, 2019, 2020).

Z rewelacyjnej strony pokazali się także inni 15-letni debiutanci podczas zawodów OOM, a mianowicie bracia Oskar i Maksymilian Niedźwieccy. Zawodnicy startowali w najlżejszym limicie do 45 kg i pierwszy z nich wywalczył srebrny medal, a drugi brązowy.

Dobre walki stoczyli również - zajmując wspomniane piąte lokaty - Wiktor Bender do 51 kg oraz Patryk Bratosiewicz do 55 kg. Nieco gorzej tym razem poszło trzem pozostałym „Orłom”. Piotr Balcerzak (55 kg), Oliwier Krupiński (80 kg) oraz Petro Pidtykanov (92 kg) uplasowali się w drugiej „dziesiątce” swoich kategorii wagowych i nie mogą swoich występów uznać za udane.

- Turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym – nie kryje Krzysztof Pawlak czyli jeden z trenerów klubowych Orła. - Podczas pojedynków „nasi wojownicy” wykazali się wielkim charakterem oraz już wysoką klasą sportową i po ciężkiej rywalizacji zdobyli oprócz dobrych wyników kolejne spore doświadczenie. Pokazali się z bardzo dobrej strony, ale też trzeba przyznać, że mogło być jeszcze lepiej.

Trzeba także dodać, że wszyscy namysłowianie występujący w tegorocznej OOM w tej grupie wiekowej „zawalczą” jeszcze w następnych latach co jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość.