Parlamentarzystki spotkały się w Kluczborku z osobami z niepełnosprawnościami. Była okazja do wymiany zdań

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Europosłanka Janina Ochojska i senator Danuta Jazłowiecka przy okazji wizyty w Kluczborku odwiedziły Zakładu Aktywności Zawodowej.
Europosłanka Janina Ochojska i senator Danuta Jazłowiecka przy okazji wizyty w Kluczborku odwiedziły Zakładu Aktywności Zawodowej. Milena Zatylna
Europosłanka Janina Ochojska i senator Danuta Jazłowiecka spotkały się w Kluczborku z osobami z niepełnosprawnościami. Była okazja do wymiany poglądów na temat problemów osób niepełnosprawnych, a także roli samorządu i państwa w stwarzaniu im jak najlepszych warunków do życia.

Janinę Ochojska i Danutę Jazłowiecką zaprosił do Kluczborka Przemysław Ziółkowski, dyrektor Zespołu Szkół nr 1, w którym bardzo aktywnie działa klub europejski.

- Pretekstem do tej wizyty jest Europejski Rok Umiejętności ustanowiony przez Komisję Europejską. Każdy z nas ma jakieś umiejętności, a tutaj dodatkowo dochodzi jeszcze integracja osób z niepełnosprawnością z młodzieżą, żeby uczyć współdziałania i współfunkcjonowania w życiu – tłumaczył Przemysław Ziółkowski.

Parlamentarzystki spotkały się z osobami z niepełnosprawnościami w Kinie Bajka, gdzie był panel dyskusyjny poświęcony ich problemom.

Następnie mały okazję zobaczyć Zakład Aktywności Zawodowej, w którym pracują osoby z różnym stopniem niepełnosprawności.

- Jestem zauroczona tym, jaka jest w Kluczborku empatia wobec osób, które potrzebują wsparcia – mówiła Janina Ochojska. - Podoba mi się w Zakładzie Aktywności Zawodowej, jestem pod wrażeniem jego funkcjonowania. Jestem pierwszy raz w takim miejscu. Szczególnie warte zaakcentowania jest to, iż jest taka różnorodność zajęć: szycie, składanie elementów, ceramika. I to wszystko trafia na realny rynek. Wspaniale, iż tak wielu ludzi z niepełnosprawnością znalazło tu swoje miejsce.

W spotkaniu z Janiną Ochojską i Danutą Jazłowiecką wzięli udział m.in. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kluczborku i jego filii w Kuniowie oraz pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej.

- To ogromny zaszczyt, że tylu ludzi się nami interesuje, naszą pracą, o tym, w jakich warunkach pracujemy i realizujemy się – mówiła Małgorzata Kwiring-Pondel, dyrektor placówek. - To jest wyróżnienie. Ponadto nasi pracownicy mają okazję pokazania tego, co robią. To im dodaje skrzydeł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska