Patryk Jaki chce pisać doktorat i będzie prowadził zajęcia ze studentami na Uniwersytecie Opolskim

Tomasz Wróblewski
Tomasz Wróblewski
Patryk Jaki.
Patryk Jaki. Marek Szawdyn
Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości chce pisać pracę doktorską na Uniwersytecie Opolskim. W czwartek Rada Instytutu Politologii jednogłośnie poparła jego wniosek o otwarcie przewodu doktorskiego.

"Po ożywionej merytorycznej dyskusji nad koncepcją pracy Rada Wydziału Nauk Społecznych UO stanęła na stanowisku, że interdyscyplinarny charakter rozprawy wymaga pewnych korekt i uzupełnień, których wprowadzenie umożliwia ubieganie się o otwarcie przewodu doktorskiego" - wyjaśnia Maciej Kochański, rzecznik Uniwersytetu Opolskiego.

Rada wydziału zatwierdziła też prowadzenie zajęć z przedmiotu "Bezpieczeństwo państwa" przez Pana Patryka Jakiego.

Patryk Jaki napisze doktorat o systemie penitencjarnym

Doktorat Patryka Jakiego ma być poświęcony polskiemu systemowi penitencjarnemu, jako elementowi polityki państwa - donosił wcześniej portal OKO.Press.

Wiceminister Jaki jest wielkim orędownikiem zatrudnienia więźniów i praca będzie m.in. podejmować tę kwestię, która jest istotnym elementem reformy więziennictwa dokonywanej przez PiS. Co ciekawe Jaki, nadzoruje właśnie więziennictwo jako wiceminister sprawiedliwości.

Patryk Jaki może pisać pracę doktorską, bo napisał artykuł

Aby otworzyć przewód doktorski trzeba wykazać się wcześniejszą publikacją artykułu naukowego w czasopiśmie naukowym. Patryk Jaki spełnił ten warunek. W "Przeglądzie Więziennictwa Polskiego zamieścił artykuł pt. „Zatrudnienie skazanych w Polsce na tle porównawczym. Zagadnienia wybrane”.

Wymienione czasopismo jest kwartalnikiem, wydawanym przez Centralny Zarząd Służby Więziennej, który podlega Ministerstwu Sprawiedliwości.

Patryk Jaki jest absolwentem politologii na Uniwersytecie Wrocławskim.

OPOLSKIE INFO - 15.06.2018

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska