Pięć medali naszych lekkoatletów na mistrzostwach Polski juniorów młodszych

Archiwum prywatne
Mistrz Polski juniorów młodszych na 800 m - Patryk Wróbel.
Mistrz Polski juniorów młodszych na 800 m - Patryk Wróbel. Archiwum prywatne
W dorobku są trzy złota i dwa brązowe krążki.

Zawody w Płocku odbywały się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nie zawiedli główni faworyci, reprezentanci naszego kraju na mistrzostwa świata w tej kategorii wiekowej, które na początku lipca odbywały się we francuskim Lille: Patryk Wróbel (Juvenia Głuchołazy) i Katarzyna Siewruk (UKS MOS Opole).

Wróbel, którego trenerem jest Jan Macjon z czasem 1.53,58 wygrał rywalizację na 800 m. Prowadził niemal przez cały dystans i obronił tytuł wywalczony przed rokiem. Siewruk trzy razy stawała na podium. Wywalczyła ona złote medale na 100 m (czas 12,37 sek.) i na 100 m przez płotki. W tym drugim biegu osiągnęła wynik 13,82 sek., który jest jej rekordem życiowym. Poprawiła go o 0,22 sek.

W tej konkurencji na 3. miejscu finiszowała inna podopieczna trenerów Genowefy i Jerzego Żyzyków z UKS-u MOS Opole - Ewelina Górska, która wynikiem 14,37 sek. także pobiła rekord życiowy. Piąty medal - brązowy zdobyła sztafeta 4x100 m dziewcząt z UKS-u MOS Opole w składzie: Katarzyna Czarnowska, Natalia Gordzielik, Ewelina Górska i Katarzyna Siewruk.

W finałach byli jeszcze: Kinga Szarzyńska (Podium Kup - 5. miejsce na 400 m przez płotki), Mateusz Dziedzic (MGOKSiOR Korfantów - 5. miejsce w skoku wzwyż), Natalia Gordzielik (UKS MOS Opole - 7. miejsce w skoku w dal) i Marek Pilichowski (Juvenia Głuchołazy - 7. miejsce w skoku wzwyż).