Pięciosetowy bój zakończony porażką Mickiewicza Kluczbork

Paweł Sładek
Na zdjeciu: Mateusz Linda
Na zdjeciu: Mateusz Linda Materiały klubowe Mickiewicza Kluczbork
W spotkaniu BBTS-u Bielsko-Biała z Mickiewiczem Kluczbork wiele było zwrotów akcji i skutecznych popisów po obu stronach. Ostatecznie, po pięciosetowym boju to BBTS zszedł z boiska jako zwycięzca.

W dwóch pierwszych odsłonach pojedynek był bardzo zacięty, choć obie zakończyły się zwycięstwem bielszczan. W pierwszej miejscowi prowadzili już nawet 23:19, ale Mickiewicz zdołał doprowadzić do wyrównania dzięki znakomitej, czteropunktowej serii. Były to jednak ostatnie zdobycze punktowe kluczborczan w tej partii.

W drugim secie obie ekipy nieustannie były do siebie zbliżone pod kątem wyniku, lecz to zespół gości minimalnie prowadził. Mickiewicz wyszedł na prowadzenie tylko raz, na samym początku seta (2:0), jednak po tym był zmuszany do gonienia wyniku, co się nie udało.

Sytuacja zupełnie się odwróciła w dwóch kolejnych setach, gdy zespół gospodarzy był zupełnie poza zasięgiem rywali, co potwierdza liczba zdobytych przez bielszczan punktów – 12 i 15. Sytuacja w 3. secie została ustawiona w zasadzie od pierwszej piłki (10:1), zaś w 4. tak wysoka przewaga miała miejsce głównie za sprawą znakomitej serii w końcowej fazie rozgrywki.

Spotkanie znów było wyrównane dopiero w decydującej partii. Wówczas gra za punkt toczyła się do stanu 12:12, jednak końcówka należała do drużyny gości.

Mickiewicz Kluczbork - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (23:25, 22:25, 25:12, 25:15, 12:15)
Mickiewicz: Lipiński, Pasiński, Linda, Olczyk, Górski, Lewandowski, Czyrek (libero) oraz Kopacz, Mucha, Siemiątkowski, Rohnka