Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwsza porażka Stali Brzeg w nowym sezonie ligowym. Gwarek Tarnowskie Góry okazał się lepszy i wygrał 2:1

OPRAC.:
Adrian Gajewski
Stal Brzeg zanotowała pierwszą porażkę w sezonie.
Stal Brzeg zanotowała pierwszą porażkę w sezonie. Stal Brzeg - Facebook
Pierwszego meczu wyjazdowego w nowym sezonie piłkarze Stali Brzeg nie zaliczą do udanych. Gwarek Tarnowskie Góry okazał się lepszy i wygrał 2:1. Gospodarze wykorzystali błędy obrony brzeżan i zanotowali drugie zwycięstwo w rozgrywkach III ligi.

W pierwszej połowie już w 13. minucie Gwarek zamienił rzut rożny na bramkę, jednak arbiter spotkania odgwizdał faul w ataku. W 36. minucie Stal jednak miała mniej szczęścia i po faulu na zawodniku z Tarnowskich Gór sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. "Jedenastkę" wykorzystał Dawid Jarka i na przerwę Stal schodziła do szatni przegrywając 1:0. Brzeżanie mieli co prawda swoje okazje, jednak zabrakło precyzji w wykończeniu.

Druga połowa zaczęła się dobrze dla brzeskich piłkarzy, Stal wykreowała sobie kilka dogodnych szans i w 63. minucie po fenomenalnym trafieniu Kuriata wynik meczu się wyrównał. Jednak decydujący cios należał do gospodarzy i w 83. minucie po samobójczym trafieniu Wdowiaka, Gwarek wyszedł na prowadzenie 2:1.

Stal walczyła do końca i miała dogodne sytuacje, aby finalnie wywieźć jeden punkt z Tarnowskich Gór. Jednak nie udało się wbić piłki do siatki i Gwarek zanotowali swoją drugą wygraną w sezonie 2021/2022.

Był to typowy mecz walki. Uważam, że w tych kluczowych momentach, szczególnie przy bramkach Gwarek wykazał się większą determinacją i pazernością. My nasze dwa trafienia straciliśmy po bardzo dużych błędach - w pierwszej sytuacji zachowaliśmy się bardzo źle we własnym polu karnym, w drugiej sami strzeliliśmy sobie bramkę. Wierzę, że przyjdzie moment, kiedy zaczniemy wyglądać znacznie pewniej i solidniej w defensywie. Zagraliśmy dzisiaj przeciętny mecz. Dobry fragment miał miejsce po przerwie, kiedy przez 20 minut zaczęliśmy grać w piłkę i zdobyliśmy bramkę. Po golu na 1:1 znowu wróciliśmy do boiskowego chaosu. Z tego zarówno my mogliśmy strzelić gola, jak i Gwarek, ale to gospodarze wykorzystali stały fragment i trafili do siatki. Mam nadzieję, że szybko się podniesiemy i w środę zapunktujemy u siebie z Pniówkiem. - skomentował mecz trener brzeskiej Stali Arkadiusz Bator.

Gwarek Tarnowskie Góry - Stal Brzeg 2:1 (bramki: Jarka 36' k, Wdowiak 83' sam. - Kuriata 61')

Stal: Stitou - Wdowiak, Lechowicz, Rogala, Kowalski (76' Ograbek), Leończyk, Kuriata, Czajkowski (88' Suski), Sypek (61' Danielik), Matusik (61' Dychus), Koval (76' Podgórski). Trener Arkadiusz Bator.

• Żółte kartki (Stal): Rogala, Sypek, Czajkowski.
  • Sędziował: Mateusz Czerwień.