Pierwszy letni mecz kontrolny już za Odrą Opole. Nieznacznie uległa Legii Warszawa

Spotkanie testowe z Legią Warszawa było pierwszym z sześciu, jakie czekają Odrę Opole przed startem nowego sezonu Betclic 1 Ligi. Wiktor Gumiński
Piłkarze Odry Opole przegrali 1:2 z Legią Warszawa w swoim pierwszym spotkaniu testowym podczas okresu przygotowawczego do sezonu 2024/2025 Betclic 1 Ligi.

Mecz z 3. drużyną poprzedniego sezonu w PKO Ekstraklasie, który został rozegrany w podwarszawskich Książenicach, opolanie rozpoczęli w składzie: Haluch - Spychała, Kamiński, Piroch, Szrek, Purzycki, Dominguez, Nowak i trzech zawodników testowanych. I to właśnie jeden z graczy, którzy są aktualnie sprawdzani przez opolski klub otworzył wynik w 30. minucie.

Wynik 1:0 dla Odry utrzymał się do półmetka rywalizacji. Na drugą połowę wyszła ona w ustawieniu: Burta - Szrek, Waliś, Kędziora, Wollny - Niziołek, testowany, Osipiak - Banaszewski, testowany, testowany. W jej trakcie na boisku pojawili się później również: Sluga, Klec, Krysiak, Buniak, Łyszczarz, Mróz, Dębski, Sarmiento i Zawada.

Po przerwie do bramki trafiali już jednak tylko piłkarze Legii. W 62. minucie uczynił to Makana Baku, a w 66. Luquinhas.

Kolejny mecz kontrolny Odra rozegra 29 czerwca. Wtedy to w Zabrzu zmierzy się z tamtejszym Górnikiem, czyli innym z przedstawicieli PKO Ekstraklasy.