Piłkarska IV liga: Śląsk Łubniany - MKS II Kluczbork 1-3

Oliwer Kubus
Pomocnik MKS-u II Kluczbork Michał Bienias zdobył gola na 2-1 dla swojej drużyny mierzonym strzałem. Oliwer Kubus
Rezerwy z Kluczborka przyjechały do Łubnian solidnie wzmocnione, a co więcej od 27. Minuty grały w przewadze. Czerwoną kartkę zobaczył bowiem bramkarz Marcin Kozioł.

Spotkanie gospodarze zaczęli idealnie, a największa zasługa w tym Szypuły. Napastnik Śląska odważnie wbiegł w pole karne i został faulowany. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość. Na tym skończyło się to co miłe dla miejscowych kibiców. Po kwadransie gry był już remis. Do prostopadłego podania z głębi pola wyszedł w tempo Culic i okazji nie zmarnował. Po chwili groźnie uderzał z dystansu Mikulski, ale poradził sobie Kozioł, który po pięciu minutach interweniował poza “szesnastką", a ponieważ przy okazji powalił rywala zobaczył czerwoną kartkę.

Jakby tego było mało na ławce rezerwowych Śląska nie było drugiego bramkarza i między słupkami musiał stanąć Piejko. Spisywał się bez zarzutu, broniąc między innymi uderzenie Bzdęgi i w sytuacji sam na sam z Kaczmarkiem. W dwóch sytuacjach nie miał jednak wiele do powiedzenia. Już po przerwie w 61. minucie Bienias dostał dobre podanie do boku ściął w pole karne i lewą nogą uderzył z około 15 metrów. Piłka poszybowała idealnie i Piejko wyciągał ją z siatki. W samej końcówce do dośrodkowania z prawej strony doszedł Nawrot, uderzył z woleja i znów idealnie.

Gospodarze po stracie drugiego gola starali się odwrócić losy meczu, a swoją drugą okazję w meczu miał Gibała. Na początku pomocnik Śląska nie sprawił kłopotów Błąkale, a w 73. minucie po dośrodkowaniu Szypuły uderzył na siłę i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Śląsk Łubniany - MKS II Kluczbork 1-3 (1-1)
1-0 Szypuła - 9. (karny), 1-1 M. Culic - 15., 1-2 M. Bienias - 61., 1-3 Nawrot - 87.
Śląsk: Kozioł - Ślepecki, Świrski, Kamiński (80. Lewicki), Szczutowski - Gacmaga (67. Gawlica), Piejko, Gibała, Grabowiecki - Karabin, Szypuła (75. Mołdrzyk). Trener Dariusz Broll.
MKS II Kluczbork: Błąkała - Kumiec (74. Zator), Znaj (69. Krzyształowicz), Wnuk, Suchecki (64. Wrześniewski) - M. Bienias, Rewucki, Bzdęga, M. Culic - Kaczmarek, Mikulski (75. Nawrot). Trener Zbigniew Bienias.
Sędziował Maciej Krzyżowski (Nysa). Żółta kartka: Szczutowski. Czerwona kartka: Kozioł (27. faul). Widzów 100.