PlusLiga. PSG Stal Nysa uległa po emocjonującym boju Bogdance LUK-owi Lublin [ZDJĘCIA]

Bogdanka LUK Lublin - PSG Stal Nysa 3:1
Bogdanka LUK Lublin - PSG Stal Nysa 3:1 Wojciech Szubartowski
Siatkarze PSG Stali Nysa przegrali na wyjeździe z Bogdanką LUK-iem Lublin 1:3 w meczu kończącym 11. serię gier Plusligi.

Tak jak się można było spodziewać, potyczka była generalnie wyrównana. Mierzyły się bowiem ze sobą drużyny, które przed pierwszym gwizdkiem w tabeli dzielił zaledwie punkt. Przed rozpoczęciem starcia LUK zajmował 8. miejsce, a Stal plasowała się na 9. lokacie. Dodatkowo wynik tego starcia był o tyle istotny, że sześć najlepszych drużyn na półmetku fazy zasadniczej (po 15. kolejce) wywalczy promocję do ćwierćfinału Tauron Pucharu Polski. I dzięki zdobyciu trzech punktów w konfrontacji z nysanami, zespół z Lublina awansował właśnie na 6. pozycję.

Już przebieg pierwszego seta pokazał, że obie drużyny dysponują podobnym potencjałem. Walka w nim była tak zażarta, że choćby przez moment ani jedni, ani drudzy nie prowadzili różnicą większą niż dwa punkty. Wszystko rozstrzygnęło się w zaciętej końcówce. Trzy ostatnie akcje w tej części padły jednak łupem Stali i to ona triumfowała 25:23.

To zwycięstwo wyraźnie dodało skrzydeł nyskim siatkarzom. Od stanu 7:7 w drugiej partii to oni rozdawali karty na boisku. Kiedy wygrywali już 20:16, wszystko wskazywało na to, że pewnie zmierzają po kolejnego seta. Wtedy jednak gospodarze zerwali się do skutecznej pogoni, która wywarła bardzo duży wpływ na dalszy przebieg spotkania. Najpierw szybko wyrównali na 21:21, a następnie objęli prowadzenie i zwyciężyli 25:23.

Kolejne dwie odsłony były do siebie dość podobne. Nie tylko LUK w obu wygrał 25:20, ale i posiadał w nich inicjatywę przez większość czasu gry. O ile jeszcze początek trzeciego seta ułożył się nieco lepiej dla Stali, która zaczęła go od prowadzenia 9:7, o tyle w czwartym nysanie (nie licząc wygrania pierwszej akcji) już tylko gonili przeciwnika i nie zdołali tego skutecznie uczynić.

Bogdanka LUK Lublin – PSG Stal Nysa 3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:20)
LUK: Komenda (1 pkt), Brand (2), Nowakowski (4), Malinowski (16), Ferreira (27), Kania (1), Hoss (libero) oraz Krysiak, Wachnik (12), Schulz (2), Hudzik (1).
Stal: Zhukouski (6), El Graoui (13), Abramowicz (7), Kapica (11), Gierżot (17), Kramczyński (3), Dembiec (libero) oraz Muzaj (7), Jankowski (2), Kosiba, Włodarczyk, Szczurek.