Po zaciętym meczu Weegree AZS przegrało u siebie z ekipą HydroTruck Radom. Goście odjechali w samej końcówce

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
Ekipa Weegree AZS Politechnika Opolska przegrała u siebie z HydroTruck Radom 87:98 w meczu 23. kolejki Pekao SA 1 ligi mężczyzn. Goście odjechali w końcówce meczu.

Chociaż ekipa HydroTruck Radom jest ligowym średniakiem, to w ostatniej czasie potrafili zaskoczyć wygraną ze Śląskiem II Wrocław 95:84. W ostatniej kolejce bardzo wysoko przegrali jednak wyjazdowe spotkanie z Astorią Bydgoszcz 64:93.

Faworytem meczu w Opolu byli zawodnicy Weegree AZS, którzy w dwóch ostatnich meczach pokonali AZS AGH Kraków 86:81 i MKKS Koszalin 82:74. Wydawało się, że wracają na zwycięską ścieżkę, przerwaną po 9 wygranych z rzędu przez Śląsk II i SKS Starogard Gdański.

Boisko po raz kolejny jednak zweryfikowało przedmeczowe zapowiedzi i statystyki. Goście dobrze zaczęli spotkanie i po pierwszej kwarcie prowadzili 25:21.

W drugiej części meczu utrzymywali tę przewagę, a po dwóch celnych rzutach wolnych Darrena Williamsa prowadzili 41:33. W końcówce opolanie odrobili część strat i przegrywali zaledwie 39:43.

Całą trzecią kwartę ekipa Weegree AZS goniła gości, aż w 27. Minucie meczu Kareem Reid wyprowadził opolan na prowadzenie 63:61. Po 30 minutach gospodarze prowadzili 71:68.

Ostatnia kwarta to jednak popisowa gra gości, którzy dzięki celnym rzutom Jakuba Sadowskiego wyszli na prowadzenie. Opolanie jeszcze próbowali się postawić, ale 4 celne „trójki” radomian w ciągu 4 minut podcięły im skrzydła.

Ekipa Weegree AZS zajmuje 5. miejsce w tabeli.

Kolejne spotkanie rozegra w najbliższą sobotę (3 lutego) z Astorią w Bydgoszczy. Początek meczu o godzinie 18.00 .

Weegree AZS Politechnika Opolska – HydroTruck Radom 87:98 (21:25, 18:18, 32:25, 16:30)
Weegree AZS: Rutkowski (20), Kobel (19), Kaczmaryk (17), Reid (11), Jodłowski (11), Białachowski (4), Lis (3), Maciejak (2),
HydroTruck: Williams (34), Zalewski (23), Ciechoński (12), Wall (10), Sadowski (7), Dawdo (6), Sowa (3), Krzych (3)