Pogoń Prudnik dzielnie walczyła do końca, ale poległa we Wrocławiu

Tomasz Prostak i Grzegorz Mordzak zagrali bardzo dobrze, ale Pogoni wygranej to nie dało. Oliwer Kubus
Do ostatnich sekund walczyli koszykarze Pogoni Prudnik o niespodziewany triumf we Wrocławiu z tamtejszym WKK. Niestety, bez powodzenia.

Wygrana Pogoni byłaby niespodziewana o tyle, że team ze stolicy Dolnego Śląska w tym sezonie wygrał wcześniejszych 10 meczów u siebie, natomiast podopieczni Tomasza Michalaka na 11. spotkań na wyjazdach triumfowali tylko raz. Niestety, koniec końców więcej zimnej krwi w finałowych akcjach zachowali miejscowi i zwyciężyli 70:67.

O porażce prudniczan zaważyła jednak fatalna w ich wykonaniu inauguracyjna kwarta. Dość powiedzieć bowiem, że w trzech pozostałych za każdym razem zdobywali więcej punktów, ale nie dali rady już dogonić miejscowych.

A jest to poniekąd tym bardziej zaskakujące, że choć początek należał do rywali to po niespełna trzech minutach goście prowadzili 10:6. Od tego czasu do końca tej odsłony zdobyli tylko dwa „oczka”, a wrocławianie 19! Do tego wstęp do kolejnej partii również należał do WKK przez co w pewnym momencie team ten prowadził już 14:32!

Potem jednak wreszcie się obudzili i z minuty na minuty niwelowali straty, aż w pewnym momencie po pięciu rzędu punktach Grzegorza Mordzaka brakowało już tylko jednego celnego rzutu (38:41), a następnie po „wsadzie” Tomasza Nowakowskiego 42:44 czy „po haku” Rafała Malitki… 47:48.

To jednak kosztowało graczy Pogoni sporo sił i choć w finałowej odsłonie znowu mieli miejscowych na wyciągnięcie ręki to jednak cały czas brakowało im przysłowiowej „kropki nad i”. Niestety, tak też zostało do ostatniej syreny...

WKK Wrocław - Pogoń Prudnik 70:67 (25:12, 16:18, 16:22, 13:15)
Pogoń
: Prostak 23 (5x3), Mordzak 16 (4x3), Nowakowski 7, Sroka 7 (1x3), Krawczyk 5 (1x3), Pisarczyk 4, Szpyrka 3 (1x3), Malitka 2, Antczak, Moczulski.

Pozostałe wyniki: Astoria Bydgoszcz - Czarni Słupsk 86:59, GKS Tychy - Księżak Łowicz 95:77, Polfarmex Kutno - Basket Poznań 63:64, Polonia 1912 Leszno - SKK Siedlce 81:86, ZB Pruszków - Górnik Wałbrzych 73:68.
Mecz Śląsk Wrocław - AZS AGH Kraków przełożono na 6.03, a spotkanie Sokół Łańcut - Kotwica Kołobrzeg 104:93 rozegrano awansem.