Pogoń Prudnik pewnie ograła najsłabszy zespół w tabeli KKS Siechnice 91-61

Kacper Stalicki był w sobotnim spotkaniu najskuteczniejszym zawodnikiem Pogoni, choć zagrał tylko nieco ponad połowę meczu. fot. Marcin Matkowski
Drużyna z Siechnic w tym sezonie przegrała wszystkie swoje mecze. Trudno więc się było spodziewać, że pierwsze zwycięstwo odniesie w Prudniku.

Pogoń Prudnik - KKS Siechnice 91:61 (18:11, 25:15, 21:9, 27:26)
Pogoń: Janikowski 9 (1x3), Kucia 7 (1x3), Stalicki 24 (2x3), Trytek 19 (3x3), Madziar 13 (3x3), Suprun 7 (1x3), Kubiak 5, Staszewski 4, Oleksy 3 (1x3). Trener Tomasz Michalak.
Sędziowali: Grzegorz Szeremeta (Bytom) i Krzysztof Rataj (Zabrze). Widzów 200.

Gospodarze od początku panowali na parkiecie i systematycznie powiększali przewagę. Prudniczanie dominowali na tablicach i gdyby nie momenty przestojów jakie im się zdarzały, ich zwycięstwo byłoby jeszcze bardziej okazałe. Trudno jednak mieć pretensje do naszych zawodników o momenty dekoncentracji. Przewyższali rywali o klasę i nie musieli się obawiać o końcowy wynik.

Trener Tomasz Michalak miał okazję do tego by dać dłużej pograć młodym zawodnikom: Tomaszowi Kubiakowi czy Jarosławowi Oleksemu, co powinno procentować w przyszłości.

Bohaterem pierwszej kwarty był Kacper Stalicki. Reprezentant Polski juniorów rzucił w pierwszych dziesięciu minutach 12 punktów. W drugiej kwarcie ciężar zdobywania punktów wziął zaś na siebie najbardziej doświadczony w zespole - Bartosz Trytek, który też zdobył 12 "oczek".