Półfinał mistrzostw Europy w piłce ręcznej nie dla Polaków

pb/AIP
Chorwacja rozgromiła Polskę 37:23
Chorwacja rozgromiła Polskę 37:23 AIP
W meczu decydującym o awansie do półfinału mistrzostw Europy w piłce ręcznej Chorwacja rozgromiła Polskę 37:23 (15:10).

Polacy przez niemal cały mecz razili nieskutecznością zdobywając pierwszego gola dopiero po 10 minutach gry. Chorwaci z kolei spisywali się znakomicie zarówno w ataku, jak i w obronie. Do przerwy Polska przegrywała 10:15.

Po przerwie obraz gry nie ulegdł zmianie i Chorwaci sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Rywale grali z polotem i bardzo skutecznie wygrywając ostatecznie czternastoma bramkami. Tym samym o medale powalczą Chorwaci, Polakom pozostanie gra o 7 miejsce w turnieju.

POLSKA - CHORWACJA 23:37 (10:15) POLSKA (trener Michael Biegler): Szmal, Wyszomirski - K. Lijewski, Krajewski, Bielecki, Wiśniewski, M. Jurecki, Konitz, Grabarczyk, Gliński, Syprzak, Daszek, Gębala, Łucak, Szyba, Chrapkowski. Kary: (Grabarczyk - 4 minuty, Szyba, Wiśniewski, Chrapkowski - 2 minuty). Żółte kartki: Grabarczyk.

CHORWACJA (trener Zeljko Babic): Stevanovic, Alilovic - Maric, Duvnjak, Kopljar, Gojun, Horvat, Karacic, Kozina, Strlek, Cupic, Kovacevic, Mamic, Sebetic, Sliskovic, Cendric. Kary: (Maric, Kozina, Cupic, Strlek, Karacic - 2 minuty). Żółte kartki: Duvnjak, Maric. Sędziowie: Martin Gjeding, Mads Hansen (obaj Dania). Supervisor EHF: Wolfgang Gremmel (Niemcy). Obserwator EHF: Viktor Konoplyastyi (Ukraina).