Politechnika Opolska współpracuje z firmą Kromiss-Bis

Archiwum uczelni
Razem z rektorem i dziekanem do Częstochowy pojechała grupa studentów. Żacy mieli okazję zapoznać się z produkcją wielkogabarytowych elementów stalowych oraz z procesem zarządzania projektami w firmie. W środku prezes Kromiss-Bis Arkadiusz Łaskowski.
Razem z rektorem i dziekanem do Częstochowy pojechała grupa studentów. Żacy mieli okazję zapoznać się z produkcją wielkogabarytowych elementów stalowych oraz z procesem zarządzania projektami w firmie. W środku prezes Kromiss-Bis Arkadiusz Łaskowski. Archiwum uczelni
Politechnika Opolska razem z częstochowską firmą Kromiss-Bis Sp. z o.o. będzie organizować staże i praktyki dla opolskich studentów. Planowane są też wspólne badania.

Współpraca z przemysłem to jedyna droga rozwoju kompetencji i umiejętności absolwentów - uważa prof. Waldemar Skomudek, dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.

- Edukacja wsparta współpracą z podmiotami gospodarczymi ma rozwijać umiejętności myślenia krytycznego ułatwiającego tworzenie nowych wartości, innowacji i skutecznego rozwiązywania problemów biznesowych - dodaje.

Przykładem takiej współpracy jest podpisana właśnie umowa między Politechniką Opolską a firmą Kromiss-Bis Sp. z o.o. z Częstochowy.

Spółka zajmuje się produkcją stalowych konstrukcji wsporczych przeznaczonych przede wszystkim dla energetyki, kolejnictwa i drogownictwa (budowa konstrukcji stalowych mostów). Firma powstała na bazie kapitału polskiego i działa od ponad 20 lat.

- Współpraca będzie koncentrowała się na organizacji praktyk i staży dla studentów i pracowników naukowych uczelni. Będą też organizowane wspólnie szkolenia, spotkania i seminaria propagujące konkretne przedsięwzięcia oraz wdrożenia.

Będziemy też prowadzić projekty o charakterze naukowym i innowacyjnym - mówi prof. Skomudek.

Razem z rektorem i dziekanem do Częstochowy pojechała grupa studentów II stopnia kierunku zarządzanie i inżyniera produkcji. Żacy mieli okazję zapoznać się z produkcją wielkogabarytowych elementów stalowych oraz procesem zarządzania projektami w firmie.

- To praktyczne podejście do budowania wartości biznesowych doskonale wpisuje się w proces dydaktyczny realizowany w uczelniach politechnicznych, inżynierskich. Właśnie te jednostki akademickie powinny dostarczać gospodarce dobrze przygotowanych absolwentów różnych specjalności - mówi prof. Skomudek.

Umowa ze spółką Kromiss-Bis jest kolejną, którą politechnika podpisała w ostatnim czasie. Przypomnijmy że uczelnia nawiązała także współpracę ze spółką projektowo-usługową Brzozowscy A.M oraz z Państwową Inspekcją Pracy w Opolu.

- Wszystkie te umowy, a właściwie wynikające z ich zapisów zobowiązania stron są już realizowane. Prowadzimy rozmowy z kolejnymi podmiotami gospodarczymi zarówno z województwa opolskiego jak i spoza jego terenu - mówi prof. Skomudek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska