PolRegio tnie kursy pociągów, więc w niektórych składach pasażerowie są stłoczeni. Wzrasta ryzyko zakażenia koronawirusem

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
W niektórych pociągach jeżdżących na trasie Opole - Brzeg podróżuje sporo pasażerów. Ryzyko zakażenia koronawirusem wzrasta.
W niektórych pociągach jeżdżących na trasie Opole - Brzeg podróżuje sporo pasażerów. Ryzyko zakażenia koronawirusem wzrasta. Archiwum czytelniczki
Pasażerowie pociągów opolskiego PolRegio skarżą się, że podczas podróży niektórymi składami, nie są zachowane odpowiednie odstępy i łamane są przepisy. A to w dobie koronawirusa niebezpieczne - podkreślają.

Witam, jestem pasażerką pociągów PolRegio jeżdżących na trasie Opole-Brzeg - rozpoczyna list do nto jedna z naszych czytelniczek.

W dobie pandemii koronawirusa, bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń, by w środkach transportu publicznego zachowane były odpowiednie odstępy pomiędzy pasażerami. Natomiast 30 marca, w godzinach szczytu, o 15:10, na trasie Opole - Brzeg jechał tylko jeden skład. Każde miejsce siedzące było zajęte, a ludzie tłoczyli się jeden obok drugiego. Rozumiem oszczędności, ale czy to aż taka różnica, by w godzinach, kiedy jedziemy lub wracamy z pracy, jechał pociąg złożony z dwóch członów, a nie jednego? - pyta

Sprawa jest bardzo trudna. W związku z pandemią koronawirusa i zamkniętymi z tego powodu szkołami, placówkami kultury, sklepami czy ograniczoną działalnością niektórych firm, opolski oddział PolRegio zawiesił kursowanie już ponad 80 pociągów.

Na razie do 14 kwietnia. Jak będzie dalej, wszystko zależy od rozwoju sytuacji sanitarno-epidemiologicznej.

Zresztą pociągi odwoływane są we wszystkich regionalnych oddziałach tej kolejowej spółki. To samo robi spółka
Intercity i przewoźnicy autobusowi. Ograniczane są również kursy komunikacji miejskiej.

Sylwester Brząkała, dyrektor opolskiego PolRegio przekonuje, że sytuacja jest trudna, bo trudne są czasy.

Temat jest nam znany i będziemy starali się go w miarę możliwości rozwiązać. Zapewniam, że cały czas siedzimy z naszymi pracownikami i analizujemy co można zrobić w tej kwestii - mówi szef opolskiego PolRegio.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska