Ponad 700 osób wystartowało w Biegu o Złotą Barć w...

Ponad 700 osób wystartowało w Biegu o Złotą Barć w Kluczborku [wideo, zdjęcia]

VI Kluczborski Bieg Przełajowy o Złotą Barć.
    1/69
    przejdź do galerii

VI Kluczborski Bieg Przełajowy o Złotą Barć. ©fot. Maciej Knapa

To był już szósty Kluczborski Bieg Przełajowy „O Złotą Barć". Na linii startu zameldowały się kluczborskie VIP-y: szef rady miejskiej, starosta, komendant policji, a burmistrz pilotował biegaczy na rowerze.

Rekord frekwencji na VI Kluczborskim Biegu Przełajowym o Złotą Barć - w sumie we wszystkich biegach wystartowało ponad 700 osób: od przedszkolaka do seniora.

Najpierw na starcie stawiło się 250 uczniów. Później wystartował Bieg Małego Mistrza, w który startowało ponad 200 przedszkolaków (wraz z rodzicami wystartowali na dystansie 100 metrów).

Bieg główny na dystansie 5 i 10 kilometrów ukończyło 256 biegaczy (rekord frekwencji w 6-letniej historii kluczborskiego biegu).

W biegu wystartowało aż 126 biegaczy z gminy Kluczbork! Do Kluczborka przyjechali też miłośnicy biegania m.in. z Wrocławia, Opola, Kępna, Wielunia, Oleśnicy, Praszki, Oleśnie, Namysłowa, Brzegu).

Na linii startu zameldowały się kluczborskie VIP-y: przewodniczący rady miejskiej Janusz Kędzia, starosta kluczborski Piotr Pośpiech, komendant policji Paweł Kolczyk, natomiast burmistrz Jarosław Kielar pilotował biegaczy na rowerze.

Wystartowali także biegacze z Ukrainy i to właśnie oni wygrali na wszystkich dystansach.

Zwycięzcą biegu na 10 km został Sergii Krovlaidis (z czasem 33:53 min).

Wśród kobiet na dystansie 10 km wygrała Julia Diatlowa (z czasem 40:06). 2 miejsce zajęła znana kluczborska biegaczka Wioletta Uryga.

W biegu na 5 km wśród mężczyzn wygrał Mykola Davydenko Kamil (z czasem 15:47), a wśród kobiet Kristina Kolomiies (z czasem 18:52).