Porażka Ruchu Zdzieszowice w ostatnim meczu sezonu

Sebastian Stemplewski
Adam Giesa zdobył gola dla Ruchu w Wągrowcu. Tą bramką chyba żegna się z naszym zespołem, bo wiele wskazuje na to, że opuści Zdzieszowice. Sebastian Stemplewski
Nasz zespół uległ w Wągrowcu miejscowej Nielbie 1-3.

Nielba Wągrowiec - Ruch Zdzieszowice 3-1 (1-0)

1-0 Spławski - 28., 1-1 Giesa - 54., 2-1 Leśniewski - 67., 3-1 Figaszewski - 75.

Nielba: Wosicki - Klawiński (72. Czechanowski), Poznański, Gryszczyński (76. Luboński), Fall - Spławski (86. Mikołajczak), Figaszewski, Loliga, Tomczak - Leśniewski (80. Jakovljevic), Pietrowski. Trener Krzysztof Knychała.
Ruch: Feć - Cieślak, Jakubczak, Bella, Bobiński - Rogowski (46. Giesa), Kapłon, Nowosielski (82. T. Damrat), Bukowiec, Kiliński (46. Kasprzyk) - Buchała (77. Juszczak). Trener Andrzej Polak.
Sędziował Maciej Mikołajewski (Świebodzin). Żółta kartka: Klawiński. Widzów 200.

Do zakończenia sezonu została jeszcze jedna kolejka, ale Ruch będzie miał wolne i dostanie trzy punkty walkowerem za mecz z wycofaną z rozgrywek Polonią Słubice.

W niedzielne popołudnie naszych piłkarzy czekało więc w wielkim upale (mecz rozpoczął się o godz. 14.00) ostatnie 90 minut tego sezonu. W pierwszej połowie zespołem znacznie lepszym była Nielba i zasłużenie prowadziła.

Grę Ruchu po przerwie znacznie ożywili ofensywnie usposobieni rezerwowi Adam Giesa i Tomasz Kasprzyk. Ten pierwszy w 54. min. wyrównał po ładnym strzale z woleja z 15 metrów.
Ruch przeważał i kiedy wydawało się, że może ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść fatalny błąd popełnił Tomasz Cieślak. Defensor naszego zespołu próbował przyjąć piłkę w polu karnym, ale zrobił to źle i wystawił ją Rafałowi Leśniewskiemu, który trafił do siatki. Ten gol podłamał zespół Ruchu czego efektem był trzeci gol dla Nielby zdobyty przez Jacka Figaszewskiego.