Poseł Kukiz’15 chce zlikwidować miejskie spółki i stworzyć w ich miejsce jedną. Jakie jeszcze ma pomysły?

Piotr Guzik
Poseł Paweł Grabowski, kandydat ruchu Kukiz'15 na prezydenta Opola, zaprezentował trzy punkty swojego programu dla miasta.
Poseł Paweł Grabowski, kandydat ruchu Kukiz'15 na prezydenta Opola, zaprezentował trzy punkty swojego programu dla miasta. Piotr Guzik
Paweł Grabowski, poseł Kukiz’15 i kandydat tego ruchu na prezydenta Opola, przedstawił trzy postulaty, które jego zdaniem usprawnią funkcjonowanie miasta. Jednym z nich jest utworzenie jednej wielkiej spółki, w skład której wchodziłyby wszystkie podlegające miastu podmioty.

- Celem tej propozycji jest przede wszystkim obniżenie opłat za dostarczane ciepło i wodę, czy też odbierane ścieki i śmieci – mówi Paweł Grabowski.

Kandydat Kukiz’15 podkreśla, że realizacja tego postulatu oznacza optymalizację kosztów zarządzania miastem. - Aby więcej pieniędzy pozostało w kieszeni opolan, przy zachowaniu wysokiego standardu świadczonych usług dla mieszkańców oraz gwarancji zatrudnienia dla pracowników spółek miejskich - przekonuje.

Paweł Grabowski zauważa, że rozwój Opola nie jest zrównoważony. - Wielki nacisk, położony na tworzenie nowych miejsc pracy sprawił, że bezrobocie w Opolu jest niskie, ale pokłosiem tego są astronomiczne wręcz ceny mieszkań. Dlatego miasto, za pośrednictwem spółki, powinno współkreować rynek mieszkaniowy - postuluje.

Trzecią propozycją posła Kukiz’15 jest stworzenie miejskiej aplikacji, dzięki której życie w mieście miałoby być tańsze i bardziej komfortowe. Ta miałaby umożliwiać dzieciom i młodzieży szkolnej bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej (to kolejny kandydat na prezydenta Opola, który zapowiada darmowe autobusy dla uczniów).

Natomiast w przypadku dorosłych informacje o przejazdach autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego gromadzone przez aplikację miałyby się przekładać na zniżki u lokalnych przedsiębiorców.

O kosztach swoich propozycji poseł Kukiz’15 nie informuje.

OPOLSKIE INFO - 31.08.2018

Jakie długi mają mieszkańcy województwa opolskiego i firmy w regionie? Krajowy Rejestr Długów podsumował zadłużenie Opolan. Polacy wpisani do rejestru mają do oddania 53 miliardy złotych. W bazie widnieje aż 2,71 mln niesolidnych płatników. Opolanie muszą oddać ponad 1,1 mld złotych, a w bazie niesolidnych płatników jest blisko 60 000 osób i firm z Opolskiego.

Jakie długi mają Opolanie? Krajowy Rejestr Długów wyliczył, ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska