Poznaliśmy komplet półfinalistów piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim

Z dwójki ubiegłorocznych finalistów, w grze o trofeum pozostał już tylko iPrime Bogacica. Wiktor Gumiński
Grono uczestników 1/2 finału piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim uzupełnili Ruch Zdzieszowice, iPrime Bogacica i Porawie Większyce.

Już więc wiadomo, że trofeum sprzed roku nie obroni Stal Brzeg. Pożegnała się ona z rozgrywkami na etapie ćwierćfinału, ulegając na wyjeździe 1:4 Ruchowi Zdzieszowice. Na trafienie z 15. minuty Przemysława Tramsza brzeżanie byli jeszcze w stanie skutecznie odpowiedzieć, za sprawą gola Macieja Rakoczego z rzutu karnego (25. minuta), ale to było ich ostatnie słowo w tym spotkaniu. Ekipa ze Zdzieszowic dwie kolejne bramki dołożyła jeszcze przed przerwą, a wynik ustalił na kwadrans przed końcowym gwizdkiem Szymon Grek.

W półfinale Ruch zagra na wyjeździe z ubiegłorocznym finalistą, czyli iPrime Bogacica. Rewelacyjny beniaminek 4-ligowych rozgrywek w 1/4 finału uporał się w Namysłowie z tamtejszym Startem, pokonując ekipę rywalizującą w klasie okręgowej 2:0.

Inny przedstawiciel okręgówki w czołowej "ósemce", czyli Stegu Start Jełowa, starał się jak mógł w konfrontacji z grającym o ligę wyżej Porawiem Większyce, ale koniec końców uległ mu 1:4. Podopieczni Tomasza Hejduka w półfinale zmierzą się u siebie z 3-ligowym MKS-em Kluczbork, który w rozegranym 24 lutego ćwierćfinale uporał się z Odrą II Opole (2:0).

Wyniki meczów ćwierćfinałowych wojewódzkiego Pucharu Polski

Stegu Start Jełowa – Porawie Większyce 1:4 (1:2)
Bramki: 0:1 B. Borowiec – 15., 1:1 Job – 24., 1:2 Rypa – 39., 1:3 Kapica – 88., 1:4 Linek – 90+4.

Start Namysłów – iPrime Bogacica 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Madeła – 32., 0:2 Kojder – 75.

Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg 4:1 (3:1)
Bramki: 1:0 Tramsz – 16., 1:1 Rakoczy (karny) – 25., 2:1 Zapotoczny – 36., 3:1 Tramsz – 41., 4:1 Grek – 75.