Praszka. Zmiany w szefostwie firmy Neapco

Mirosław Dragon [email protected]
Christof Traidl i Zbigniew Gorczyński (z prawej). (kolaż:md)
Christof Traidl i Zbigniew Gorczyński (z prawej). (kolaż:md)
Przełożonym wieloletniego szefa zakładu Zbigniewa Gorczyńskiego będzie teraz Christof Traidl.

Amerykański holding Neapco ogłosił, że wzmacnia zespół kierowniczy.

Zobacz: Nowym właścicielem Skype'a jest Microsoft

Neapco, który swoją główną siedzibę ma w Belleville (w stanie Michigan w USA), powołał dra Christofa Traidla na nowego prezesa (Chief Executive Officer) dla działalności europejskiej grupy Neapco.

Traidl będzie odpowiadał za regionalny rozwój przedsiębiorstwa i zarządzał rozwojem działalności, sprzedażą, rozwojem produktów i produkcją.

Na co dzień będzie urzędował w zakładzie w niemieckim Düren. Od 2010 roku Neapco jest właścicielem fabryki podzespołów motoryzacyjnych w Praszce.

Prezesem Neapco Poland Sp. z o.o. pozostanie jednak wieloletni szef fabryki w Praszce Zbigniew Gorczyński, tak samo jak Erik Leenders nadal będzie dyrektorem zarządzającym firmy Neapco Europe GmbH w Düren.

Zobacz: Brzeg. Odrę czekają kolejne zmiany

Równocześnie holding Neapco powołał Geralda Costera na szefa globalnego zarządzania siecią zaopatrzenia (Supply Chain Managements) oraz Jamesa Geisendorferaa na szefa sprzedaży światowej.

Koncern Neapco pojawił się w Europie dopiero przed rokiem. 1 lipca 2010 roku przejął 2 zakłady produkcyjne wałów napędowych w Düren i właśnie w Praszce.

Holding Neapco jest światowym producentem podzespołów motoryzacyjnych: wałków napędowych i wałów głównych, mechanizmów różnicowych, zawieszeń, aluminiowych odlewów ciśnieniowych i innych komponentów podwozi dla wyposażenia samochodów.

Holding Neapco zatrudnia na całym świecie około 2200 pracowników i posiada zakłady produkcyjne w Usa, w stanach Michigan, Nebraska i Pensylwania, jak również w Meksyku, w Niemczech i Polsce.

Neapco w Praszce to największy zakład pracy w całym powieciem oleskim.

Aktualnie fabryka zatrudnia 870 osób.

Dwa porównania - drugi pod względem wielkości zatrudnienia zakład w powiecie oleskim firma Kler zatrudnia obecnie 630 osób, a największa firma z sektora prywatnego w Oleśnie fabryka Oras ma 250 pracowników.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska