Strzeleckie firmy oferują sporo zachęt, żeby przyciągnąć pracowników. Będziesz zaskoczony

Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow
Pracodawcy kuszą kandydatów wieloma zachętami do wynagrodzenia.
Pracodawcy kuszą kandydatów wieloma zachętami do wynagrodzenia. Radosław Dimtirow
Ponad 200 ofert zgłosiły firmy na targi pracy w Strzelcach Opolskich. Pracodawcy kuszą kandydatów licznymi dodatkami, ale pozyskać dobrego pracownika jest niezwykle trudno.

Targi pracy zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Strzelcach Opolskich. Według tej placówki stopa bezrobocia w Strzelcach Opolskich wynosi obecnie 4,6%. Jest mniej niż średnia w kraju, która przekracza 5%.

Jak tłumaczy Roman Kus, dyrektor urzędu pracy, targi są potrzebne, żeby ułatwić kontakt pracodawcom z osobami, które poszukują zatrudnienia lub chciałyby zmienić pracę.

- Na targi zgłosiły się 24 firmy z powiatu strzeleckiego oraz 10 instytucji - mówi Roman Kus. - Pracodawcy mogli w ten sposób pokazać swoją ofertę na zewnątrz i spotkać się z kandydatami, natomiast osoby bezrobotne i poszukujące innej pracy mogły porozmawiać z rekruterami na temat warunków.

Obecnie w powiecie strzeleckim na chętnych czeka ponad 200 ofert pracy, a firmy cały czas rekrutują.

Oferują także coraz więcej benefitów, czyli korzyści poza samym wynagrodzeniem. Pod tym względem największa konkurencja o pracownika panuje w Strefie Aktywności Gospodarczej przy autostradzie A4.

W tym miejscu działa już około 20 firm m.in. z branż automotive, logistycznej i betoniarskiej, które zatrudniają ponad 3,5 tysiąca osób. Co ciekawe, tutejsze zakłady są w trakcie rozbudowy zakładów, a to oznacza, że będą potrzebować kolejne ręce do pracy.

Przykładowo firma IFA (producent m.in. wałów napędowych i przegubów) chce rozbudować swoją fabrykę o 10 tys. metrów kwadratowych (dwukrotność istniejącego zakładu).

Także dwa razy większy ma być zakład Truflexu, gdzie powstają elastyczne złącza do samochodów. Producent siedzeń - ISRI - podpisał umowę na rozbudowę zakładu z 5 do 15 tys. metrów kwadratowych. Natomiast Mubea, która specjalizuje się w produkcji m.in. sprężyn talerzowych i wałów rurowych, wybuduje czwartą halę.

- Poza wynagrodzeniem oferujemy pracownikom darmowy transport do pracy na wszystkich trzech zmianach, dofinansowanie do ubezpieczenia grupowego, do prywatnej opieki medycznej, a od kwietnia można się zapisać także na karnety sportowe. Poza tym mamy dla pracowników premie miesięczne i roczne - wylicza Marta Ziaja z działu rekrutacji Mubei.

Poza tym firmy w strefie oferują pracownikom posiłki za symboliczną kwotę (np. 4 zł za obiad).

Podobne zachęty mają pracownicy firmy IFA, która działa po sąsiedzku.

- Oferujemy dofinansowania do posiłków, a załoga może korzystać z jedynej w strefie kantyny pracowniczej - tłumaczy Sylwia Mikos z działu HR firmy IFA.

Co ważne, strzeleckie firmy poszukują nie tylko pracowników fizycznych, do obsługi linii produkcyjnej ale także informatyków i pracowników biurowych.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska