Prywatne zdjęcia ujawniły tajemnice gangsterów. Byli koledzy wydali na niego wyrok śmierci

KT
Fotografie ujawnił Jarosław S. pseudonim "Masa".
Fotografie ujawnił Jarosław S. pseudonim "Masa".
Życie polskich gangsterów z przed ponad dwóch dekad było bardzo barwne. O tym, jak dokładnie wyglądało, możemy się przekonać z prywatnych zdjęć jednego z byłych bossów półświatka.

W latach 90. Polska przeszła przez ogromne zmiany społeczne i gospodarcze, które wpłynęły nie tylko na życie codzienne obywateli, ale także na kształt przestępczości w kraju. To były czasy, kiedy na ulicach polskich miast królowały legendy wśród gangsterów, a przestępcza scena nabrała nowego wymiaru.

Prywatne zdjęcia polskich gangsterów

Jednym z najbardziej znanych polskich gangsterów lat 90. był Jarosław S., bardziej znany pod pseudonimem "Masa". To jedna z najbardziej tajemniczych i legendarnej postaci w historii polskiej przestępczości. Jego nazwisko związane jest z niezliczonymi przestępstwami, kradzieżami i handlem narkotykami, które miały miejsce w Polsce w latach 90. i na początku XXI wieku.

To właśnie jego prywatne zdjęcia możecie zobaczyć w poniższej galerii.

Jarosław S. urodził się w Polsce w latach 70. i w młodym wieku zetknął się z przestępczością. Już w młodości wykazywał skłonności do nielegalnych działań, a jego działalność przestępcza szybko przyciągnęła uwagę organów ścigania. W okresie swojej młodości szybko awansował na szczeblach przestępczej hierarchii, stając się jednym z najważniejszych gangsterów w Polsce.

Przestępcza kariera Jarosława S. ps. "Masa"

"Masa" był znany głównie z dwóch rodzajów przestępstw - wymuszaniu haraczy i handlu narkotykami. Jego grupa przestępcza była biegła także w kradzieżach samochodów i ich dalszej sprzedaży, co przynosiło olbrzymie zyski. Ponadto, Masa prowadził także zorganizowaną sieć handlu narkotykami, co dodatkowo wzmocniło jego pozycję w świecie przestępczym.

Od 1994 był agentem policyjnym. Poinformował policję o wszystkich, z którymi działał przez lata, co pozwoliło oskarżyć wiele osób. Dzięki jego zeznaniom (które w części odwoływał) udało się postawić przed sądem i skazać na kary więzienia kilku bossów gangu pruszkowskiego. Za ujawnienie wielu tajemnic gangsterzy grozili mu śmiercią.

Innym, bardzo wpływowymi polskim gangsterem był Andrzej K., znany jako "Pershing". Jego grupa zajmowała się m.in. handlem narkotykami i bronią oraz przemytem ludzi. "Pershing" był osobą niezwykle wpływową, mającą kontakty na najwyższych szczeblach władzy. Został zastrzelony w 1999 roku.

Te postacie to tylko niewielka część przestępczej elity lat 90. W owym czasie Polska przeszła przez ogromne przemiany społeczne i gospodarcze, co stworzyło dogodne warunki dla rozwoju przestępczości. Jednak w miarę jak państwo stawało się bardziej rozwinięte i zreformowane, działania policyjne zaczęły skutkować zatrzymaniem i skazaniem wielu gangsterów. Obecnie Polska stawia czoła nowym wyzwaniom związanym z przestępczością, ale legenda tych polskich gangsterów lat 90. nadal pozostaje w pamięci narodu jako mroczny rozdział historii kraju.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska