Przemysław Wacha awansował do II rundy indywidualnych mistrzostw świata w badmintonie.

Zawodnik Technika Głubczyce w pierwszej rundzie pokonał w dwóch setach reprezentanta Tajwanu Hsuana Yi Hsueha.

Pierwszego seta Wacha wygrał 21-10, w drugim bardziej zaciętym było 21-13. Przy stanie 9-7 Wacha przyspieszył, zdobył 6 punktów z rzędu i wysoką przewagę utrzymał do końca partii.

Mecz trwał 24 minuty.

W II rundzie medalista ostatnich mistrzostw Europy będzie miał o wiele trudniejsza zadanie, bowiem zagra z rozstawionym z numerem 6 Indonezyjczykiem Sony Dwi Kuncoro.

- To wicemistrz świata i wicemistrz olimpijski z Aten - przypomina Wacha. - Grałem z nim już trzy razy i niestety, wszystkie mecze przegrałem.