Przemysław Wacha wygrał pierwszy mecz w Paryżu

Przemysław Wacha
Przemysław Wacha fot. Szymon Popczyk
Przemysław Wacha, zawodnik Technika Głubczyce od zwycięstwa rozpoczął zmagania w turnieju Super Serii we Francji. Po kontuzji i porażce w I rundzie podobnego turnieju w Danii, tym razem nie miał kłopotów z awansem.

W pierwszej rundzie paryskiego turnieju głównego nasz najlepszy singlista pewnie pokonał Anglika Andrew Smitha.

Rywal w obu setach stawiał opór tylko na samym początku, remisując 2:2. Potem Wacha systematycznie budował przewagę. W pierwszej partii prowadził 5:5, 13:15 i wygrał ostatecznie do 9. Z kolei w drugiej zdobył sześć punktów z rzędu i wygrywał 8:2. Rywal doszedł na :12:15, ale potem zdobył tylko punkt i przegrał do 13.

W drugiej rundzie Wacha zmierzy się z reprezentantem Hongkongu Yun Hu, który nieoczekiwanie w dwóch setach (do 19 i 17) pokonał rozstawionego z siódemką Malezyjczyka Choong Hann Wong.

W Paryżu w turnieju głównym wystąpią także Olga Konon (singel i mikst), Michał Łogosz (debel i mikst) oraz Robert Mateusiak (debel).