Przybywa pacjentów w poradniach zdrowia psychicznego i uzależnień. Tutaj uzyskasz pomoc przy lękach i depresji

Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
Symboliczne otwarcie poradni miało miejsce 1 lutego. Wstęgę przecinają prezes PCM Ryszard Brzozowski i wicestarosta prudnicki Janusz Siano
Symboliczne otwarcie poradni miało miejsce 1 lutego. Wstęgę przecinają prezes PCM Ryszard Brzozowski i wicestarosta prudnicki Janusz Siano Krzysztof Strauchmann
Poradnia Zdrowia Psychicznego w Prudniku przeniosła się do nowej, wygodnej siedziby w budynku Prudnickiego Centrum Medycznego przy ul. Szpitalnej.

Poprzednie pomieszczenia poradni znajdowały się we wspólnym budynku z innymi instytucjami powiatowymi, co było niewygodne przede wszystkim dla pacjentów. Od teraz Poradnia Zdrowia Psychicznego i Poradnia Uzależnień w Prudniku pracuje w wyremontowanych, przestronnych, jasnych i wyposażonych na nowo pomieszczeniach przy ul. Szpitalnej 14.

To wspólna siedziba dyrekcji szpitala i innych poradni specjalistycznych Prudnickiego Centrum Medycznego, ale nowa poradnia posiada własne, osobne wejście i rejestrację. Pracuje tu 10 osób personelu, psychologowie, terapeuci, a pomagają wolontariusze. Wśród nich jest ksiądz, udzielający chętnym wsparcia duchowego.

- Odkąd zaczęła się pandemia i wojna na Ukrainie pacjentów bardzo nam przybyło. Bardzo dużo osób potrzebuje terapii i psychoterapii - mówi Teresa Milczarek, psycholog, kierownik Poradni Zdrowia Psychicznego i Poradni Uzależnień PCM. - Przybyło zwłaszcza zaburzeń lękowych i depresyjnych, ale także uzależnień. W czasie pandemii ludzie nie radzili sobie w trudnej sytuacji i alkohol stał się dla niektórych pewnym sposobem „poradzenia sobie”. Personelu nam nie przybyło w nowej siedzibie, ale staramy się, aby kolejek nie było.

W Prudniku nie ma poradni zdrowia psychicznego dla dzieci, choć mieszkańcy zgłaszają takie potrzeby. Takie poradnie funkcjonują tylko trzy w województwie.

Remont i wyposażenie pomieszczeń kosztował 600 tysięcy złotych. Połowę wyłożyło starostwo powiatowe w Prudniku, które jest jedynym właścicielem powiatowej spółki medycznej. Na drugą połowę zrzuciły się gminy Prudnik i Głogówek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska